Viktória Čerňanská (vľavo) a Lucia Mokrášová.
Viktória Čerňanská (vľavo) a Lucia Mokrášová. (Autor: Facebook Slovak Bobsleigh Federation)
TASR|17. dec 2023 o 13:18

Čerňanská sa na dráhe v Innsbrucku predstavila už v monoboboch.

INNSBRUCK. Slovenské bobistky Viktória Čerňanská a Lucia Mokrášová skončili v nedeľnej súťaži dvojbobov na podujatí Svetového pohára v rakúskom Innsbrucku na 17. mieste.

Za víťaznými Nemkami Lisou-Mariou Buckwitzovou a Vanessou Markovou zaostali o 2,43 sekundy.

Nemecké reprezentantky totálne ovládli preteky, keď obsadili všetky tri miesta na pódiu, druhá skončila posádka s Kim Kalickou a Leonie Fiebigovou (+ 0,09 s), na tretej priečke sa umiestnili Laura Nolteová s Neele Schutenovou (+ 0,44 s).

Pre slovenské reprezentantky to bol prvý tohtosezónny štart v prestížnom seriáli v dvojboboch. Čerňanská sa na dráhe v Innsbrucku predstavila už v monoboboch, v ktorých skončila dvakrát na 16. priečke.

Celkovú klasifikáciu v dvojboboch vedie po dvoch súťažiach pilotka Nolteová so ziskom 425 bodov pred Kalickou (420) a Buckwitzovou (401), Čerňanská je s 88 bodmi na 18. mieste.

Domov»Zimné športy»Ďalšie súťaže»Slovenky majú za sebou prvý tohtosezónny štart v dvojboboch, skončili v druhej desiatke