Bob Jungels vybojoval pre tím Quick-Step už 27. triumf v tejto sezóne. (Autor: TASR/AP)

Deceuninck QuickStep vyhral obe víkendové klasiky.

1.Bob JungelsLuxemburskoDeceuninck QuickStep4:42:54 h
4.Dylan GroenewegenHolandskoJumbo-Visma+ 12 s
5.Yves LampaertBelgickoDeceuninck QuickStep+ 12 s
6.Florian SénéchalFrancúzskoDeceuninck QuickStep+ 12 s
-Juraj SaganSlovenskoBora-Hansgrohenedokončil

KUURNE. Luxemburský cyklista Bob Jungels (Deceuninck QuickStep) sa stal víťazom nedeľňajších jednorazových pretekov Kuurne - Brusel - Kuurne (201 km), ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou úvodu sezóny klasík na európskom kontinente.

Jungels doviedol do úspešného konca svoj sóloúnik a zvíťazil s náskokom dvanástich sekúnd pred Britom Owainom Doullom (Team Sky) a Holanďanom Nikim Terpstrom (Direct Énergie).

Víťaz spred roka Holanďan Dylan Groenewegen (Jumbo-Visma) sa musel uspokojiť so štvrtým miestom.

Jungels zaútočil približne päť kilometrov pred cieľom zo skupiny v úniku, kde boli okrem neho aj Doull, Terpstra, Jens Keukeleire (Lotto Soudal) a tiež jeho tímový kolega Yves Lampaert.

Keď si Jungels do záverečného kilometra priviezol náskok 16 sekúnd, svoj zámer už dotiahol až do zdarného konca.

Dvadsaťšesťročný Jungels nadviazal na sobotňajší triumf tímového kolegu Čecha Zdeňka Štybara, ktorý rovnako sóloúnikom v záverečných kilometroch ovládol úvodnú flámsku klasiku sezóny Omlopp Het Nieuwsblad.

Jungels je šampión vlaňajšej monumentálnej klasiky Liége - Bastogne - Liége a tiež víťaz prológu na pretekoch Okolo Slovenska 2018.

Tím Deceuninck QuickStep aj zásluhou víkendových triumfov Štybara a Jungelsa má už 14 víťazstiev v tejto sezóne.

"Cítil som, že som zo skupiny v úniku najsilnejší, preto som to skúsil. Časovka v záverečných kilometroch mi vyšla. Tento víkend sme získali dve víťazstvá, náš šéf sa poteší," uviedol Bob Jungels, cituje ho belgická Sporza.

Domov»Cyklistika»Jungels vyhral klasiku Kuurne - Brusel - Kuurne, nadviazal na triumf Štybara