(3)

DNF

Mária Remeňová

Slovensko

ÖSTERSUND. Francúzska biatlonistka Lou Jeanmonnotová sa stala víťazkou nedeľňajších stíhacích pretekov na 10 km na podujatí Svetového pohára v Östersunde.

Vo švédskom stredisku slávila druhý individuálny triumf v kariére, prvý dosiahla v piatkovom šprinte.

Druhá skončila so stratou 0,3 sekundy líderka celkovej klasifikácie Nemka Franziska Preussová, pódium doplnila jej krajanka Vanessa Voigtová (+18,5 s).

V mrazivom počasí pri teplote -13 stupňov Celzia vybehla na trať ako prvá s deväťsekundovým náskokom Jeanmonnotová.

Po dvoch streľbách sa na čele vytvorila päťčlenná skupina, v ktorej boli okrem Jeanmonnotovej dve Nórky Tandrevoldová s Arnekleivovou a Nemky Preussová s Voigtovou.

Po poslednej streleckej položke mala najlepšiu pozíciu bezchybne strieľajúca Jeanmonnotová, ktorá zviedla napínavý súboj s Preussovou.

Nemka sa pred ňu dokázala dostať, v dramatickom finiši na cieľovej rovinke však mala viac síl Francúzka.

Z dua slovenských reprezentantiek sa viac darilo Zuzane Remeňovej, ktorá s troma chybami na strelnici obsadila 44. priečku (+6:37,8 min) a vytvorila si osobné kariérne maximum v seriáli.

Jej sestra Mária netrafila na prvej stojke štyri terče a po tom, ako ju líderky predbehli o kolo, musela zísť z trate.

Domov»Zimné športy»Biatlon»Fantastický záver stíhacích pretekov, výhru obhájila Francúzska. Sestry Remeňové ostali bez bodov