+ 2:01,3

17.

Matej Baloga, Šimon Bartko, Paulína Fialková, Mária Remeňová

+ 7:34,9 (2)

OBERHOF. Kvarteto nórskych biatlonistov v zložení Tarjei Bö, Johannes Thinges Bö, Ingrid Landmark Tandrevoldová, Marte Olsbuá Roeiselandová suverénnym spôsobom vyhralo súťaž miešaných štafiet v rámci Svetového pohára v Oberhofe.

V nemeckom stredisku triumfovali úradujúci majstri sveta s náskokom 23,1 s pred Bielorusmi, tretí skončili s vyše dvojsekundovou stratou Francúzi.

Slovenská štvorica v zložení Matej Baloga, Šimon Bartko, Paulína Fialková, Mária Remeňová obsadila 17. miesto s odstupom 7:34,9 za Nórskom.

Baloga musel na úvodnom úseku štyrikrát dobíjať, Bartko dokonca 10-krát a bežal dve trestné kolá. Fialková s Remeňovou strieľali čisto, no už sa im nepodarilo slovenskú štafetu vytiahnuť medzi elitnú pätnástku.

Domov»Zimné športy»Biatlon»Bartko dobíjal až desaťkrát. Slovensko skončilo v miešanej štafete sedemnáste