25.

Ema Kapustová

+ 3:21,7 m

(0)

OBERHOF. Francúzska biatlonistka Julia Simonová triumfovala v sobotňajšej stíhačke 4. kola Svetového pohára.

V nemeckom Oberhofe minula dva terče a do cieľa prišla v čase 31:45,2 minúty. Druhá skončila jej krajanka a líderka celkového poradia SP Justine Braisazová-Bouchetová (3) s mankom 18,9 sekundy a tretie miesto obsadila Nórka Ingrid Landmark Tandrevoldová (2) so stratou až 44,4 s.

Výborné preteky absolvovala slovenská reprezentantka Ema Kapustová, ktorá na strelnici nechybovala a 39. priečku zo šprintu si vylepšila až o 14 pozícii.

Simonová si pripísala premiérový triumf v prebiehajúcej sezóne a jubilejný desiaty individuálny v kariére SP.

Braisazová-Bouchetová, ktorá dlho viedla, prišla o výhru na záverečnej stojke a po dvoch chybách aj o šancu natiahnuť víťaznú sériu na päť pretekov.

Simonová sa vďaka triumfu dostala na čelo poradia stíhacích pretekov, v celkovom poradí poskočila na piate miesto. Na čele je stále Braisazová-Bouchetová s náskokom 91 bodov pred Landmarkovou Tandrevoldovou.

Do sobotňajšej stíhačky vyštartovala s náskokom 4,4 sekundy pred druhou zo šprintu Franziskou Preussovou a po dvoch čistých ležkách si udržala pozíciu.

Poradie za ňou sa premiešalo. Na druhé miesto sa dostala z jedenástej pozície Švédka Elvira Öbergová, ktorá strácala 23,4 sekundy.

Na prvej stojke obe minuli štvrtý terč, čo využila ďalšia Francúzka Simonová a zo strelnice vybehla s desaťsekundovým mankom na líderku.

Za ňou išli tesne za sebou jej krajanka Jeanne Richardová, E. Öbergová a Preussová. Braisazová-Bouchetová dobehla na záverečnú položku s náskokom asi 15 sekúnd, no minula dva terče, Simonová iba jeden a dostala sa na čelo.

Za nimi minuli aj ďalšie adeptky na triumf. Simonová v záverečnom kole svoj náskok ešte zvýšila a pred Braisazovou-Bouchetovou vyhrala o 18,9 sekundy.

Tretia skončila Tandrevoldová, ktorá v záverečnom kole predbehla viaceré súperky.

Kapustová predviedla štyri čisté položky a postupne sa posúvala na 34., 32., 29. a po druhej stojke už na 23. miesto.

Po výbornom výkone preťala cieľ na 25. priečke a vylepšila si kariérne maximum o tri miesta.

Kapustová si vylepšila aj pozíciu v celkovom poradí, keď poskočila na 56. miesto (31 bodov), v klasifikácii stíhačky je už 35. (29 b).

Domov»Zimné športy»Biatlon»Kapustová potvrdila fantastickú formu. Bezchybná streľba a osobné maximum