3.

Francúzsko

+1:05,9 m

(0+9)

KONTIOLAHTI. Nórski biatlonisti zvíťazili vo štrtkovej úvodnej štafete novej sezóny Svetového pohára.

Kvarteto Vetle Sjaastad Christiansen, Sturla Holm Lägreid, Tarjei Bö a Johannes Thingnes Bö dosiahlo vo fínskom Kontiolahti čas 1:19:26,2 hodiny.

Druhé miesto obsadili so stratou 43,9 sekundy Nemci a tretí skončili Francúzi (+1:05,9 s).

Preteky odštartoval najlepšie Christiansen, ktorý odovzdal Lägreidovi na prvom mieste tesne pred Francúzmi. Tretí Nemci sa následne vrátili do boja zásluhou Johannesa Kühna a kvalitné tempo nasadil aj jeho krajan Benedikt Doll.

Traja vedúci pretekári predvádzali kvalitnú streľbu, od zvyšku poľa mali značný náskok a rozhodoval beh.

Postupne zaostali Francúzi a po rovnakom čase pri tretej výmene sa rozhodlo v súboji medzi Johannesom Thingnesom Böom a Romanom Reesom. V ňom mal jasne navrch nórsky pretekár.