+ 53,2 s (3)

31.

Ivona Fialková

+ 2:57,7 min (3)

RUHPOLDING. Nórska biatlonistka Marte Olsbuová Röiselandová suverénne zvíťazila v nedeľňajších stíhacích pretekoch Svetového pohára 2021/2022.

V nemeckom Ruhpoldingu nadviazala na tri triumfy z predchádzajúcich "stíhačiek" tohto ročníka a upevnila si vedenie v celkovom poradí SP i hodnotení disciplíny.

V nedeľu štartovala ako druhá, ale na trati predviedla bezchybný výkon. K tradične dobrému behu pridala 20 presných výstrelov a pred víťazkou štvrtkového šprintu Elvirou Öbergovou triumfovala s náskokom 20,8 sekundy.

Vo Svetovom pohári dosiahla Nórka už šestnáste individuálne víťazstvo.

Na stupňoch víťazov napokon stáli až dve sestry Öbergové. Z jedenásteho miesta až na tretie si totiž polepšila Hanna, keď minula iba jeden terč.

Ivona Fialková vyštartovala zo 48. miesta s vyše 2-minútovým mankom na líderku. Začala s jednou chybou na strelnici, na druhej ležke tiež urobila jednu chybu a v polovici pretekov sa pohybovala v piatej desiatke výsledkovej listiny.

Prvú stojku však zvládla čisto a zo 41. pozície sa posunula na 34. miesto. V záverečnej stojke urobila jednu chybu a na víťazku stratila napokon 2:57,7 minúty. V tesnom súboji o 31. priečku napokon zdolala Belgičanku Lotte Lieovú.

"Tri chyby sú na stíhačku pre mňa dobrý štandard. Som spokojná. Stojky boli kľúčové. Zvládla som ich, presne to som potrebovala. Je to dobrý impulz.

Po nedobrej štafete sú to pre mňa teraz dobré položky. Finiš bol náročný, každé miesto a bod sa počítajú. Nie je čas taktizovať, nemohla som šetriť sily, musela som to napáliť. Našťastie to vyšlo," zhodnotila Slovenka pre RTVS.