Obrana Brúgg výnimočne prepadla, debaklom sa lúči s Ligou majstrov

Radosť hráčov Benficy Lisabon. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|7. mar 2023 o 22:49 (aktualizované 7. mar 2023 o 23:19)

Benfica postúpila po vysokom víťazstve.

Liga majstrov - osemfinále, odveta

Benfica Lisabon - Club Bruggy 5:1 (2:0)

/prvý zápas 2:0, postupuje Benfica/

Góly: 45.+2 a 57. Ramos, 38. Rafa Silva, 70. Joao Mario (z 11 m), 77. Neres - 87. Meijer

ŽK: Otamendi - Jaremčuk, Lang, Sylla, Meijer

Rozhodca: Meler (Tur.)

Benfica: Vlachodimos - Bah (63. Gilberto), Antonio Silva (88. Lucas Verissimo), Otamendi (74. Morato), Grimaldo - Florentino, Chiquinho (63. Neres) - Aursnes, Joao Mario (74. Neves), Rafa Silva - Ramos

Bruggy: Mignolet - Clinton Mata (62. Odoi), Mechele, Sylla - Buchanan, Nielsen, Vanaken (74. Rits), Sowah (75. Nusa), Meijer - Lang (46. Onyedika), Jaremčuk (62. Jutgla)

LISABON. Futbalisti portugalského tímu Benfica Lisabon podľa očakávania postúpili do štvrťfinále Ligy majstrov.

Po víťazstve v Bruggách zvíťazili nad belgickým súperom aj doma, keď deklasovali súpera vysoko 5:1.

Belgický šampión si spravil na jeseň výborné meno v skupinovej fáze, keď v piatich zo šiestich duelov neinkasoval. Podľahli len v súboji proti FC Porto (0:4).

Priebeh zápasu Benfica Lisabon - Club Bruggy

Benfica si priviezla z Belgicka triumf 2:0 a aj odveta sa niesla v réžii jej hráčov. Už v 2. minúte otvoril skóre Joao Mario, VAR však odhalil ofsajd a gól neplatil.

V 20. minúte už domáci fanúšikovia dvíhali ruky na hlavu, ale Mechele na bránkovej čiare zabránil gólu po strele Rafu Silvu.

Lisabončania dusili súpera a ten narastajúcemu tlaku podľahol. V 38. minúte sa presadil Rafa Silva po prihrávke Ramosa a opačným falšom prekonal brankára Mignoleta.

Dominanciu rekordného portugalského šampióna podčiarkol druhým gólom krátko pred odchodom do šatní Goncalo Ramos po tom, ako sa uvoľnil v šestnástke a prudkou strelou nedal brankárovi Brúgg šancu na zákrok.

Po prestávke sa jasne lepší domáci bavili futbalom. Pridali ďalšie tri góly, hostia zaznamenali v závere aspoň čestný úspech.

Domov»Futbal»Liga majstrov»Obrana Brúgg výnimočne prepadla, debaklom sa lúči s Ligou majstrov