Nórsko opäť dominovalo, v šprinte triumfovali Kläbo a Skistadová

Johannes Hösflot Kläbo
Johannes Hösflot Kläbo (Autor: TASR/AP)
TASR|21. mar 2023 o 21:51 (aktualizované 21. mar 2023 o 22:05)

Pre nórskeho bežca na lyžiach to bolo už deviate víťazstvo v šprinte v tejto sezóne.

+ 2,33 s

TALLINN. Nórski bežci na lyžiach Johannes Hösflot Kläbo a Kristine Stavaas Skistadová vyhrali šprint Svetového pohára v estónskom Tallinne.

Kläbo triumfoval vo finále na 1,4 km trati voľne suverénnym spôsobom s náskokom 2,62 s pred Francúzom Lucasom Chavalatom, tretí skončil ďalší Nór Even Northug.

Kläbo, ktorý už v predstihu získal veľký glóbus i malú guľu za šprint, si pripísal 65. víťazstvo v kariére a 18. v sezóne. V tomto ročníku vyhral deväť z dvanástich šprintov.

V pretekoch voľnou technikou našiel premožiteľa len raz - vo švajčiarskom Davose bol druhý za Talianom Federicom Pellegrinom.

Skistadová nadviazala na šprintérske triumfy z Falunu i Drammenu a zavŕšila hetrik. Celkovo je to jej štvrté víťazstvo v prestížnom seriáli.

Uprostred víťazka pretekov Kristine Stavaas Skistadová.
Uprostred víťazka pretekov Kristine Stavaas Skistadová. (Autor: TASR/AP)

Vo finále predstihla o 13 stotín Švédku Jonnu Sundlingovú - úradujúcu majsterku sveta i olympijskú šampiónku. Tretia finišovala Švajčiarka Nadine Fähndrichová.

Celkové poradie SP - muži (po 29 súťažiach):

1. Kläbo 2482 b., 2. Paal Golberg (Nór.) 2061, 3. Federico Pellegrino (Tal.) 1551, 4. Hans Christer Holund (Nór.) 1218, 5. Simen Hegstad Krüger (Nór.) 1185, 6. Didrik Tönseth (Nór.) 1175

Celkové poradie SP -ženy (po 29 súťažiach):

1. Tiril Udnes Wengová (Nór.) 1888 b., 2. Jessica Digginsová (USA) 1778, 3. Ilvo Niskanenová (Fin.) 1670, 4. Rosie Brennanová (USA) 1486, 5. Fähndrichová 1336, 6. Frida Karlssonová (Švéd.) 1220

Domov»Zimné športy»Beh na lyžiach»Nórsko opäť dominovalo, v šprinte triumfovali Kläbo a Skistadová