Sobota, 27. novembra, 2021Meniny má Milan

Beckham po konci sezóny ukončí kariéru

(Autor: TASR/AP)
SITA|16. máj 2013 o 16:43

Anglický futbalista David Beckham po konci sezóny ukončí hráčsku kariéru.

LONDÝN. Anglický futbalový stredopoliar David Beckham po sezóne 2012/2013 vo veku 38 rokov ukončí svoju kariéru. Vo štvrtok to potvrdili zástupcovia hráča, ktorý sa nedávno radoval z titulu v najvyššej francúzskej dlhodobej súťaži Ligue 1 v drese Paríža St. Germain.

"Ďakujem PSG za poskytnutie príležitosti pokračovať, ale cítim, že nastal správny čas na uzavretie mojej aktívnej činnosti," uviedol vo svojom vyhlásení 115-násobný reprezentant a dodal: "Ak by ste mi ako malému chlapcovi povedali, že získam trofeje s klubom môjho detstva Manchestrom United a budem hrdo nosiť kapitánsku pásku v reprezentácii, za ktorú odohrám viac ako sto zápasov, označil by som to za fantazírovanie. Som teda šťastný, že moje sny sa stali skutočnosťou."

Stredopoliar známy svojou skvelou kopacou technikou je najviac hrdý na svoju kariéru v reprezentačnom drese. "Vždy, keď som si obliekol dres Anglicka, tak som vedel, že nielen nasledujem množstvo veľkých hráčov z minulosti, ale zároveň aj reprezentujem každého priaznivca, ktorý vášnivo fandí svojej krajine," povedal Beckham, ktorý nezabudol pridať poďakovanie pre bývalých spoluhráčov, trénerov a obdivovateľov, ktorí mu "dali silu, aby uspel".

"Úspechy by som nedosiahol bez mojej rodiny. Som vďačný rodičom za obetu, ktorá mi pomohla k realizácii snov. Som veľkým dlžníkom mojej manželky Victorie a našich detí. Sú mojou inšpiráciou a podporovali ma v tom, aby som na vrcholovej úrovni hral takto dlho. Tiež ďakujem Simonovi Fullerovi a jeho tímu," skonštatoval Beckam a svoje komuniké zakončil slovami: "Nič nenahradí futbal, ktorý milujem. Cítim však, že štartujem nové dobrodružstvo. Som naozaj vzrušený z toho, čo predo mnou leží. Mal som šťastie, že som počas mojej kariéry dostal veľa šancí. Je však čas pobrať sa ďalej."

Beckham v minulosti pôsobil na klubovej úrovni v Los Angeles Galaxy, AC Miláno, Reale Madrid a Manchestri United, v mladosti krátko hosťoval v Prestone. S ManUtd triumfoval v roku 1999 v prestížnej Lige majstrov. Za národný A-tím hral v rokoch 1996 - 2009, nastrieľal 17 gólov.

V rokoch 2000 - 2006 bol kapitán "Albiónu". Zúčastnil sa na troch majstrovstvách sveta (1998, 2002, 2004) a dvoch európskych šampionátoch (2000 a 2004). Beckham je prvým Britom, ktorému sa podarilo získať ligový primát v štyroch krajinách. Z titulu sa tešil v Anglicku, Španielsku, USA a vo Francúzsku.

[content type="video" source="youtube" id="JqaLBYcBi1E?rel=0" width="600" height="338"][/content]

Súvisiace články