Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Beck uprednostní individuálnu kariéru, Davis Cup nerieši

SITA|Publikované 3. apr 2008 o 17:13

BRATISLAVA 3. apríla (SITA) - Tenista Karol Beck nemieni v súčasnosti a zrejme ani v budúcnosti reprezentovať Slovensko v Davisovom pohári. Niekdajší 36. hráč sveta svoje rozhodnutie zmení iba v prípade, ...

BRATISLAVA 3. apríla (SITA) - Tenista Karol Beck nemieni v súčasnosti a zrejme ani v budúcnosti reprezentovať Slovensko v Davisovom pohári. Niekdajší 36. hráč sveta svoje rozhodnutie zmení iba v prípade, keď sa niečo konečne pohne vo vyšetrovaní jeho dopingovej kauzy, resp. keď odstúpi súčasné vedenie Slovenského tenisového zväzu. Beck, ktorý si už odpykal dvojročný trest za pozitívny nález na Clenbuterol zo septembra 2005 a daviscupového súboja s Argentínou, zotrváva na svojom pôvodnom stanovisku, že je nevinný a niekto neznámy mu zakázanú látku pravdepodobne primiešal do nápoja. Uviedol to v rozhovore pre Slovenský rozhlas. Aktuálne nenominovanie na blížiaci sa súboj 2. kola I. skupiny euroafrickej zóny proti Gruzínsku komentoval nasledovne: "Stretol som sa s kapitánom Milošom Mečířom. Oznámil som mu však, že teraz chcem uprednostniť individuálnu kariéru a navyše som zranený. S pánom Moškom zo zväzu nie som v kontakte." Beck sa za necelý polrok od svojho návratu na profesionálnu scénu prebojoval z bodu nula až na 237. priečku dlhodobého renkingu ATP Entry a stal sa tretím najlepším Slovákom.

Oslabenému daviscupovému tímu, ktorý sa bude usilovať o návrat do svetovej skupiny, by sa zišiel ako soľ. V tejto súvislosti sa prednedávnom objavila šokujúca informácia, že rodený Zvolenčan požaduje za návrat do reprezentácie sumu 2 milióny Sk. "Povedal som to, ale to som len tak ´trepol´. O peniaze mi nejde," povedal pre Slovenský rozhlas Beck, ktorý práve v stredu oslávil 26 rokov.

V súvislosti s Karolom Beckom generálny sekretár STZ Igor Moška na nedávnej TB pred súbojom s Gruzínskom uviedol: "Ja som optimista. Pevne verím, že obdobie viaznucej komunikácie pominie so zlepšovaním sa Karolovej výkonnosti. Určite pre jeho návrat do tímu urobíme všetko, pretože s Beckom sme o triedu silnejší - to treba povedať. Bol by veľkou posilou." Moška však zároveň upozornil: "Chcem jednoznačne zdôrazniť, že podmienky sú pre všetkých rovnaké a štandardné. Po ich prijatí sa Karol môže kedykoľvek vrátiť, dvere má otvorené. Neposkytneme priestor žiadnym individuálnym požiadavkám - také je stanovisko STZ i jeho výkonného výboru."


Súvisiace články