Basketbalisti sklamali, zlomil ich katastrofálny výpadok

Sedmák (vpravo) dal 23 bodov, ale nestačilo to.
Sedmák (vpravo) dal 23 bodov, ale nestačilo to. (Autor: TASR)
Tomáš Prokop, SITA|17. aug 2014 o 19:50

Slovenskí basketbalisti prehrali aj tretí kvalifikačný zápas o postup na majstrovstvá Európy. Na Švédov nestačili po výsledku 72:75.

Agentúrnu správu sme nahradili autorským článkom.

PEZINOK. Vyrovnaný zápas, konečne šanca na výhru, ale katastrofálna tretia štvrtina, tak vyzeral výkon slovenských basketbalistov proti Švédom.

Slováci sa dlho proti účastníkovi majstrovstiev Európy držali, ale tretiu desaťminútovku prehrali 8:24. „Neviem čo sa stalo. Boli sme pripravení na ich zónový presing, ale zbytočne sme stratili lopty a nehrali sme dostatočne agresívne,“ opisoval výpadok krídelník Andrej Kuffa.

V štvrtej štvrtine boli kôš od vyrovnania

Ku cti nášmu tímu svedčí aspoň to, že sa nevzdal. Pred poslednou časťou hry síce prehrával 48:64, ale zápas takmer dotiahol do predĺženia. Agresívnou obranou sa prezentovala dvojica Marek Jašš, Marek Kozlík, čo v ofenzíve využíval Peter Sedmák, ktorý bol s 23 bodmi našim najlepším strelcom. Necelú minútu pred koncom prehrávali Slováci 68:71, ale akciu vtedy pokazil Kuffa.

„Šmykla sa mi z rúk lopta. Boli by to inak jasné dva body. Spravil som chybuň. Celkovo však nemôžeme len ukazovať charakter, musíme už aj konečne vyhrať,“ dodal krídelník Interu Bratislava.

Aspoň jedno víťazstvo

Slováci reálne stratili šancu na postup. Čakajú ich ešte tri stretnutia. Prvoradé je teraz aspoň raz zvíťaziť. „Prehry vás psychicky zrážajú. Najviac ma hnevá, že sme na Švédov mali a takto sme si to pokazili. Musíme sa skoncentrovať a konečne vyhrať v stredu v Rumunsku,“ povedal rozohrávač Milan Žiak.

Veľkým problémom basketbalistov sú aj početné zranenia. Okrem toho, že v reprezentácii chýba od začiatku viacero opôr na čele s Antonom Gavelom či bratmi Rančíkovcami, postupne vypadávajú ďalší. Citeľné to je najmä pod košom.

K Michalovi Baťkovi, ktorému operovali nosné dutiny sa pridal Peter Šimek, ktorý hral veľmi dobre v stredu v Lotyšsku. V kvalifikácii už dohral pre zápal v achilovke. V nedeľu nehral v Pezinku aj Peter Dorazil, ktorý má problémy so slabinami, mal by však nastúpiť v stredu v Rumunsku.

Slovensko - Švédsko 72:75 (26:20, 14:20, 8:24, 24:11)

Zostava a body SR: Sedmák 23, Miloševič 17 (3 trojky), Mrviš 7, Bílik 4, Jašš 2 (Kuffa 11, Žiak 6, Kozlík 2, Galata a Baldovský po 0)

Najviac bodov Švédska: Pahlmlad 14, Kjellbom a Gaddefors (3 trojky) po 13

TH: 16/12 - 17/15, fauly: 23 - 19, trojky: 6 - 8