Curryho výkon nestačil. Šampióni prehrali aj druhý zápas v play-off

Sklamaný basketbalista Golden State Warriors Stephen Curry.
Sklamaný basketbalista Golden State Warriors Stephen Curry. (Autor: TASR/AP)
TASR|18. apr 2023 o 07:50 (aktualizované 18. apr 2023 o 09:30)

Výhodu domácej palubovky využila Philadelphia.

NEW YORK. Obhajcovia titulu v NBA Golden State Warriors neuspeli ani v druhom vystúpení v 1. kole play off. Na palubovke Sacramenta prehrali 106:114.

Rozohrávač De'Aaron Fox a pivot Domantas Sabonis dali zhodne v drese víťazov po 24 bodov, hosťom nestačilo ani 28 bodov Stephena Curryho.

V druhom stretnutí v noci na utorok Philadelphia zvládla domáci súboj s Brooklynom 96:84 a taktiež vedie v sérii 2:0 na zápasy.

Úradujúci MVP finále a štvornásobný šampión ligy Curry vôbec po prvýkrát zažíva pocit, že jeho tím prehráva v sérii play off 0:2.

Kings viedli v tretej štvrtine už o 14 bodov, no Warriors zabojovali a šesť minút pred koncom vyrovnali na 93:93. Do vedenia však už domáci súpera nepustili.

"Nehrali sme dostatočne dobre, aby sme vyhrali zápas play off vonku. Vieme, že musíme hrať lepšie a budeme. Títo chlapci sú šampióni a dnes ukázali, že vedia bojovať," burcoval kouč Warriors Steve Kerr podľa AFP.

"Dnes sme na nich vybehli a každý na palubovke makal. Toto je play off basketbal. Každý musí odovzdať všetko," vyhlásil po stretnutí nadšený Sabonis.

Philadelphia prevzala opraty duelu proti Brooklynu po prestávke, rozhodujúcou bola tretia štvrtina, ktorú vyhrali domáci 24:14. Tyrese Maxey bol nečakaným hrdinom zápasu, premenil šesť trojok a skončil na 33 bodoch.

Double double si pripísali pivot Joel Embiid (20 bodov a 19 doskokov) i krídelník Tobias Harris (20 bodov, 12 doskokov). Za mladý tím Brooklynu najlepšie strieľal Cameron Johnson, nazbieral 28 bodov.

"Prvý polčas sme pomerne premrhali. Keby po prestávke hráči súpera dokázali zvýšiť svoj výkon, tak by nás zdolali. Play off je plné skúšok a túto sme zvládli," zhodnotil duel kouč Sixers Doc Rivers.

NBA - 1. kolo play-off - 18. apríl:

Východná konferencia:

Philadelphia - Brooklyn 96:84

Najviac bodov: Maxey 33 (6 trojok), Embiid (19 doskokov) a Harris (12 doskokov) po 20 - Johnson 28, Bridges 21, Dinwiddie 12

/stav série: 2:0/

Západná konferencia:

Sacramento - Golden State 114:106

Najviac bodov: Fox a Sabonis po 24, Monk 18 - Curry 28, Wiggins 22, Thompson 21

Domov»Halové športy»Basketbal»Curryho výkon nestačil. Šampióni prehrali aj druhý zápas v play-off