Paolo Banchero sa teší z trojky.
Paolo Banchero sa teší z trojky. (Autor: TASR/AP)
TASR|4. jan 2024 o 08:12 (aktualizované 4. jan 2024 o 12:01)

Výhru Dallasu režíroval hviezdny Luka Dončič.

NEW YORK. Basketbalisti Indiany zvíťazili v noci na štvrtok v zámorskej NBA nad Milwaukee 142:130 a dosiahli piate víťazstvo v rade.

Domáci rozhodli o triumfe v tretej štvrtine, keď zaznamenali 47 bodov a druhýkrát uspeli proti Bucks za uplynulé tri dni. Tyrese Haliburton mal 31 bodov a 12 asistencií.

V drese Milwaukee mal Giannis Antetokounmpo 26 bodov, 11 doskokov a 8 asistencií a bol blízko k štvrtému triple-double v sezóne.

Bucks v pondelok nestačili na rovnakého súpera a prehrali doma prvýkrát po 15 zápasoch. Minnesota prehrala s New Orleans Pelicans 106:117, ale naďalej je lídrom Západnej konferencie.

Ani kariérne maximum Paola Banchera (43 bodov) nepomohlo Orlandu k víťazstvu na palubovke Sacramenta.

"Chcel som urobiť všetko, čo bolo v mojich silách. Prijali sme niekoľko prehier, no tento zápas bol z našej strany skvelý, bojujeme ďalej," uviedol Banchero.

Magic dokázali stiahnuť polčasové 12-bodové manko, no Kings vyhrali 138:135 po predĺžení.

Najvýraznejšiu zásluhu mal na tom litovský pivot Domantas Sabonis, ktorý dosiahol siedme triple-double v sezóne (22 bodov, 23 doskokov, 12 asistencií).

Na triumfe Dallasu nad Portlandom (126:97) sa 41 bodmi podieľal slovinský rozohrávač Luka Dončič, ktorý strelil až 30 bodov v prvom polčase.

Sekundoval mu 29-bodový spoluhráč Kyrie Irving. Hviezdna dvojica následne vynechala záverečnú štvrtinu zápasu.

"Loptu sme veľmi rýchlo posúvali. Darilo sa nám aj v obrane, ktorá bola z našej strany naozaj dobrá.

Boli sme počas celého stretnutia zomknutí," citovala agentúra AP slová Jasona Kidda, trénera Dallasu.

NBA - základná časť - 4. január:

Cleveland - Washington 140:101

Najviac bodov: Strus 24, Mitchell 22, LeVert 21 - Kuzma 16, Gafford, Kispert, Muscala všetci po 12

Indiana - Milwaukee 142:130

Najviac bodov: Haliburton 31 (12 asistencií), Mathurin 16, Brown 15 - Antetokuonmpo 26 (11 doskokov), Lillard 23, Middleton 19

Atlanta - Oklahoma 141:138

Najviac bodov: Johnson 28, Young 24, Bogdanovič 23 - Gilgeous-Alexander 33, Williams 21, Wallace 15

Houston - Brooklyn 112:101

Najviac bodov: Sengun 30, VanVleet 21, Green 14 - Bridges a Johnson 15, O´Neale 13

Memphis - Toronto 111:116

Najviac bodov: Morant 28, Jackson 24, Bane 22 - Quickley 26, Siakam 24, Barnes 20

Minnesota - New Orleans Pelicans 106:117

Najviac bodov: Edwards 35, Towns 22, McDaniels 11 - Williamson 27, McCollum 24, Ingram 19

Dallas - Portland 126:97

Najviac bodov: Dončič 41, Irving 29, Hardaway 14 - Sharpe 16, Simons 15, Thybulle 12

New York Knicks - Chicago 116:100

Najviac bodov: Randle 35, Brunson 31, Anunoby 11 - DeRozan 28, White 26, Caruso 13

Phoenix - Los Angeles Clippers 122:131

Najviac bodov: Booker 35, Beal 21, Gordon 16 - George 33, Leonard 30, Harden 22 (11 asistencií)

Utah - Detroit 154:148 pp

Najviac bodov: Clarkson 36, Markkanen 31, Sexton 25 - Bogdanovič 36, Cunningham 31 (13 asistencií), Burks 27

Los Angeles Lakers - Miami 96:110

Najviac bodov: Davis 29 (17 doskokov), Reaves 24, Christie 14 - Herro 21, Jaquez 16, Adebayo 15

Sacramento - Orlando 138:135 pp

Najviac bodov: Monk 34, Murray 25, Sabonis 22 (23 doskokov, 12 asistencií) - Banchero 43, Suggs 18, Houstan 15

Tabuľky NBA

Východná konferencia:

Západná konferencia:

Domov»Halové športy»Basketbal»Skvelý výkon Giannisa na víťazstvo nestačil, Banchero si pripísal kariérne maximum