Dončič režíroval triumf Dallasu, prvej výhry v sezóne sa dočkal Memphis

Luka Dončič
Luka Dončič (Autor: Tlačová agentúra SR/AP)
TASR|6. nov 2023 o 08:02 (aktualizované 6. nov 2023 o 10:19)

NBA už nemá tím bez víťazstva.

NEW YORK. Basketbalisti Memphisu zvíťazili v noci na pondelok v zámorskej NBA na palubovke Portlandu 112:100 a slávili prvý triumf v sezóne.

Ústrednou postavou Grizzlies bol Desmond Bane, ktorý zaznamenal 30 bodov.

Hráči Golden State ukončili sériu piatich víťazstiev, keď prehrali na palubovke Clevelandu 104:115.

Cleveland a Golden State sa stretli vo finále NBA štyrikrát v sérii v rokoch 2015-2018, no v uplynulom období ťahali Cavaliers výrazne za kratší koniec, keď prehrali s Warriors 16 duelov za sebou.

"Pekelne dobrý pocit. Vedel som, aká rivalita je medzi týmito mužstvami a čo znamená pre fanúšikov uspieť v tomto stretnutí.

Snažili sme sa predviesť výkon na najvyššej úrovni a darilo sa nám to počas celého zápasu," vyjadril spokojnosť najlepší strelec duelu Donovan Mitchell, ktorý dal v drese Clevelandu 31 bodov. Warriors nestačilo 28 bodov Stephena Curryho.

Toronto prehrávalo v San Antoniu aj o 22 bodov, no napokon sa tešilo z triumfu po predĺžení 123:116. Scottie Barnes viedol víťazov s 30 bodmi, 17 z nich dal vo štvrtej štvrtine.

"Cez prestávku sme v hre nič nezmenili. Do zápasu sme sa dokázali vrátiť, pretože sme zvýšili úsilie a aktivitu," vysvetlil príčiny obratu kouč Toronta Darko Rajakovič.

Nový tréner Detroitu Monty Williams sa netešil z víťazstva proti svojmu bývalému klubu Phoenixu.

Ambiciózni hráči Suns potrebovali ukončiť šnúru troch prehier a podarilo sa im to po triumfe 120:106, keď si 41 bodov pripísal Kevin Durant.

Dallas uspel v domácom dueli so Charlotte 124:118 aj vďaka 23 bodom, 12 doskokom a 9 asistenciám Slovinca Luku Dončiča.

Hornets nepomohol ani triple double LaMela Balla 30 bodov, 13 asistencií a 10 doskokov.

Mavericks sú v Západnej konferencii na 2. mieste iba o pol duelu za vedúcim Denverom.

NBA - výsledky:

Detroit Pistons - Phoenix Suns 106:120 (27:28, 22:30, 31:34, 26:28)

najviac bodov: Cunningham 26, Sasser 22, A. Thompson 14 - Durant 41, Gordon 21, Allen 14

San Antonio Spurs - Toronto Raptors 116:123 pp (26:22, 28:13, 32:36, 24:39 - 6:13)

najviac bodov: Johnson 26, Collins 21 (11 doskokov), Wembanyama 20 - Barnes 30 (11 doskokov), Anunoby a Schröder po 24

Cleveland Cavaliers - Golden State Warriors 115:104 (29:30, 28:15, 29:32, 29:27)

najviac bodov: Mitchell 31, Garland 24, Strus 15 - Curry 28, Green 18, K. Thompson a Kuminga po 15

Dallas Mavericks - Charlotte Hornets 124:118 (26:31, 24:31, 33:22, 41:34)

najviac bodov: Dončič 23 (12 doskokov), Williams a Irving (10 asistencií) po 18 - Ball 30 (13 asistencií, 10 doskokov), Washington a Hayward po 20

Portland Trail Blazers - Memphis Grizzlies 100:112 (32:30, 23:33, 31:19, 14:30)

najviac bodov: Grant 27, Brogdon (11 asistencií) a Sharpe po 18 - Bane 30, Jackson 27, Kennard 15

Tabuľky NBA

Západná konferencia:

Východná konferencia:

Domov»Halové športy»Basketbal»Dončič režíroval triumf Dallasu, prvej výhry v sezóne sa dočkal Memphis