Hráči Golden State v NBA stále neprehrali, Lakers zvládli zápas aj bez lídra

Russell Westbrook.
Russell Westbrook. (Autor: TASR/AP)
TASR|27. okt 2021 o 07:05 (aktualizované 27. okt 2021 o 11:35)

LeBron James nemohol nastúpiť pre zranenie.

NEW YORK. Basketbalisti Golden State vyhrali aj svoj štvrtý duel v novom ročníku zámorskej NBA.

Na palubovke Oklahomy City uspeli 106:98, pod čo sa 23 bodmi podpísal Stephen Curry. Oklahoma stále čaká na prvý triumf, v jej drese mal Shai Gilgeous-Alexander 30 bodov.

Hráči Los Angeles Lakers aj bez LeBrona Jamesa zvládli drámu v hale San Antonia a domácich zdolali 125:121 po predĺžení.

James nenastúpil pre problémy s pravým členkom, no zastúpili ho Anthony Davis s 35 bodmi a 17 doskokmi i Russell Westbrook, ktorý nazbieral 33 bodov, 10 doskokov a osem asistencií. Domácim nepomohlo ani piate triple-double Dejountea Murraya v kariére za 21 bodov, 15 asistencií a 12 doskokov.

"Aj keď sme prehrávali, stále sme verili, že tento zápas vyhráme. Bola to dráma, ale dokázali sme to a je to pre nás skvelý triumf," povedal pre zámorské médiá kouč Lakers Frank Vogel. Ten bude čakať, ako dopadnú vyšetrenia Davisa, ktorý si v závere riadneho času podvrtol koleno.

Denver prehral na palubovke Utahu 110:122, keď sa v druhom polčase musel zaobísť bez Nikolu Jokiča. Ten sa asi dve minúty pred prestávkou zrazil kolenami s Rudym Gobertom a do hry sa už nevrátil. Napriek tomu bol s 24 bodmi najlepší strelec svojho tímu.

"Spýtal som sa ho v polčase ako sa cíti a po konzultácii som ho radšej nechal odpočívať. Ale nemyslím si, že to bude niečo vážne," informoval kouč Denveru Michael Malone.

NBA - základná časť - 27. október:

NY Knicks - Philadelphia 112:99

Najviac bodov: Walker 19, Fournier 18, Randle 16 (11 doskokov) - Harris 23, Embiid 14, Niang 13

15 218 divákov

Oklahoma - Golden State 98:106

Najviac bodov: Gilgeous-Alexander 30, Robinson 12, Dort 11 - Curry 23, Wiggins 21, Lee 20

18 203 divákov

Dallas - Houston 116:106

Najviac bodov: Dončič 26 (14 doskokov), Bullock a Hardaway po 16 - Gordon 22, Wood 16 (17 doskokov), Theis 15 (10 doskokov)

19 337 divákov

San Antonio - LA Lakers 121:125pp

Najviac bodov: Pöltl 27 (14 doskokov), Murray 21 (12 doskokov, 15 asistencií), Walker 21 - Davis 35 (17 doskokov), Westbrook 33 (10 doskokov), Monk 17

18 354 divákov

Utah - Denver 122:110

Najviac bodov: Gobert 23 (16 doskokov), Mitchell 22, Clarkson 19 - Jokič 24, Barton 21, Gordon 20

18 306 divákov

Domov»Halové športy»Basketbal»Hráči Golden State v NBA stále neprehrali, Lakers zvládli zápas aj bez lídra