Basketbalový tréner kritizoval zbraňový zákon. Som unavený z minút ticha, vraví

Steve Kerr. (Autor: TASR/AP)
TASR|25. máj 2022 o 17:01

Dlhodobo je odporcom držania zbraní.

DALLAS. Basketbalový tréner Steve Kerr obvinil predstaviteľov Texasu z uprednostňovania vlastnej moci pred ľudskými životmi.

Kormidelník Golden State Warriors v NBA reagoval na utorňajšiu streľbu v jednej z texaských škôl, ktorá si vyžiadala minimálne 21 obetí.

"Kedy už niečo spravíme? Veľmi ma unavuje chodiť sem a vyjadrovať sústrasť zničeným rodinám. Pri všetkej úcte, ale som už som unavený z minút ticha. Dosť!" kričal Kerr na tlačovej konferencii po štvrtom zápase finále Západnej konferencie na palubovke Dallasu Mavericks.

Päťdesiatšesťročný kouč je dlhodobo odporca držania zbraní, jeho otec zahynul v roku 1982 pri teroristickom útoku v Bejrúte.

K streľbe došlo v utorok okolo poludnia miestneho času na základnej škole Robb Elementary School v meste Uvalde, ležiacom približne 135 kilometrov západne od mesta San Antonio. Medzi obeťami je 18 detí.

Zo streľby je podľa informácií amerických médií podozrivý 18-ročný Salvador Ramos, ktorého pravdepodobne zabili zasahujúci policajti.

Ide o najhoršiu masakru tohto druhu na základnej škole v USA od decembra 2012, keď na základnej škole Sandy Hook v meste Newtown v štáte Connecticut vtedy 20-ročný Adam Lanza zabil 26 ľudí vrátane 20 detí.

Nachádzate sa tu: