Aidan Fowler a Sebastian Rančík.
Aidan Fowler a Sebastian Rančík. (Autor: X/latsondheimer)
Martin Kozinka|29. nov 2023 o 11:52

O víťazovi stretnutia muselo rozhodnúť až druhé predĺženie.

BRATISLAVA. JSerra Catholic High School, stredoškolský tím, ktorého dres oblieka aj slovenský talentovaný basketbalista Sebastian Rančík, triumfoval nad jedným z najlepších tímov v južnej Kalifornii Eastvale Roosevelt 90:76.

O víťazovi zápasu muselo rozhodnúť až druhé predĺženie. Rozohrávač JSerra Aidan Fowler spoločne s Rančíkom doviedli svoj tím k víťazstvu.

Prvý menovaný si pripísal 31 bodov, zatiaľ čo slovenský basketbalista zaznamenal 32 bodov, ku ktorým pridal aj 12 doskokov, takže si z duelu odniesol double-double.

Až 29 bodov v skutočnosti zaznamenal len v druhom polčase a predĺženiach.

„Mohutné víťazstvo,” citoval slová sedemnásťročného Slováka novinár Eric Sondheimer z Los Angeles Times, ktorý duelu zúčastnil.

„Rančíkova veľkosť spôsobila, že Roosevelt ho nedokázal pokryť v druhom predĺžení,” opísal jeho výkon novinár.

„Fowler a Rančík sú spolu štyri roky. Rančík má namierené do Colorada. Fowler čaká na povšimnutie. Mal päť trojok a pod tlakom strieľal tvrdo,” dodal na margo dvojice.

Stredoškolský tím JSerra si tak zlepšil zápasové skóre v tejto sezóne na päť výhier bez prehry. Bola to ale prvá prehra ich súpera Eastvale Roosevelt.

Podľa informácií newsvortex mal Rančík vyrásť už do výšky 210 centimetrov.

„Je schopný dať 20 bodov a pridať 20 doskokov každý večer,” hovorí o ňom jeho tréner Keith Wilkinson.

Po pôsobení na škole JSerra Catholic High School budú kroky Sebastiana Rančíka smerovať na University of Colorado.

Podľa On3 Indrustry Rankings je v tejto chvíli Rančík 68. najlepší prospekt ročníka 2024, deviaty najlepší hráč v štáte Kalifornia a desiaty v celej krajine v rankingu hráčov na jeho pozícii (power forward - pozícia číslo štyri).

Domov»Halové športy»Basketbal»VIDEO: Talentovaný Rančík zahviezdil v stredoškolskom zápase. Chváli ho tréner i novinár