Ružomberok prehral s Movistarom, napriek tomu postúpil do play off

Zápas MBK Ružomberok - Movistar Estudiantes Madrid. (Autor: TASR)
TASR|1. dec 2021 o 20:29 (aktualizované 1. dec 2021 o 20:42)

Liptáčky postúpili z tretieho miesta.

Európsky pohár FIBA - J-skupina

MBK Ružomberok - Movistar Estudiantes 53:85 (34:48)

zostava a body Ružomberka: Borová 13, Praženicová 9, Stašová 8, Havranová 4, Turudičová 3 (Motleyová 11, Graysová 3, Buknová 2)

najviac bodov: Carterová 25, Fingallová 21, Quevedová 9

TH: 10/15 - 14/17, fauly: 21 - 17, trojky: 3 - 9

rozhodovali: Grigioni (Tal.), Sosin (Poľ.), Gracin (Chorv.)

bez divákov

RUŽOMBEROK. Basketbalistky MBK Ružomberok zaznamenali v J-skupine Európskeho pohára FIBA (Eurocup) tretiu prehru.

Na domácej palubovke podľahli španielskemu družstvu Movistar Estudiantes 53:85, napriek tomu postúpili z tretieho miesta do play off. Účasť v ďalšej fáze mali istú už pred začiatkom duelu.

Ružomberok držal s Estudiantesom krok počas väčšiny prvej štvrtiny, potom však prišiel útočný výpadok a španielsky tím toho využil k zisku dvojciferného vedenia. Po úvodnej 10-minútovke prehrával slovenský zástupca 14:26.

V druhej časti to už bol vyrovnanejší basketbal, ale „Ruža“ nedokázala zvrátiť negatívny vývoj duelu. Na polčasovú prestávku tak išla za stavu 34:48.

V druhom polčase sa ukázal herný rozdiel, domáce basketbalistky sa trápili na zisk bodov. Estudiantes už mal dianie na palubovke pevne vo svojich rukách, postupne bez väčších problémov navyšoval svoj náskok.

Pred štvrtou štvrtinou svietil na tabuli stav 42:66. Záverečná časť sa už iba dohrávala, otázkou bolo konečné skóre duelu.

Hlas po zápase:

/zdroj: TA3/

Viktória Havranová: "Od začiatku zápasu sme robili banálne chyby v obrane, vôbec sme nedodržiavali to, na čom sme sa v šatni dohodli. Dostávali sme voľné trojky, súperky sme púšťali k ofenzívnym doskokom a celý zápas sme sa nevedeli vrátiť."

Tabuľka

Súvisiace články