NBA prekonala rekord návštevnosti. Viac ako 70 percent zápasov bolo vypredaných

Fanúšikovia a Victor Wembanyama.
Fanúšikovia a Victor Wembanyama. (Autor: TASR/AP)
SITA|17. apr 2024 o 16:02

Súboje dlhodobej časti NBA sledovalo spolu až 22 538 518 divákov.

NEW YORK. Rekordnú základnú časť v súvislosti s návštevnosťou nezaznamenala v tejto sezóne v zámorí len hokejová NHL, ale aj basketbalová NBA.

V porovnaní s predchádzajúcim ročníkom vzrástla o 1,4 percenta, dovedna si na súboje profiligy našlo cestu 22 538 518 divákov.

Ide o vylepšenie vlaňajšieho maxima o viac ako 304-tisíc priaznivcov (22 234 502).

Medziročne vzrástol aj počet vypredaných duelov zo 791 na 873. Dovedna až 71 percent všetkých stretnutí bolo vypredaných, vlani to bolo 63 percent zápasov.

Priemerná návštevnosť na jedno stretnutia zákonite stúpla z 18 077 na 18 324. Vedenie súťaže tiež informovalo, že arény boli naplnené na 98 percent kapacity.

Podľa NBA jedným z dôvodov nárastu návštevnosti bolo zavedenie špeciálneho turnaja o Pohár NBA, do ktorého sa rátali niektoré zápasy z novembra a decembra.

Spolu až tucet z tridsiatich tímov vypredal každý svoj domáci duel.

Všetky stretnutia pred zaplnenou halou odohrali Boston Celtics, Cleveland Cavaliers, Dallas Mavericks, Denver Nuggets, Golden State Warriors, Miami Heat, Milwaukee Bucks, Minnesota Timberwolves, Philadelphia 76ers, Phoenix Suns, Sacramento Kings a Utah Jazz.

O záujme o profiligu svedčí aj skutočnosť, že vstupenky na jej zápasy si počas základnej časti zakúpili osoby z viac ako 150 krajín naprieč planétou.

Tabuľky NBA

Východná konferencia:

Západná konferencia:

Nachádzate sa tu:
Domov»Halové športy»Basketbal»NBA prekonala rekord návštevnosti. Viac ako 70 percent zápasov bolo vypredaných