Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Slovenky utŕžili v Prahe debakel, doplatili na množstvo strát

Slovenská basketbalistka Timea Sujová. (Autor: TASR)
TASR|10. jún 2021 o 20:25

Žiadna Slovenka nedosiahla dvojciferný počet bodov.

Príprava pred ME v basketbale žien

Česko - Slovensko 77:49 (39:31)

Najviac bodov: Reisingerová 15, Elhotová 14, Andělová 10 - Praženicová 9, Feketeová a Páleníková po 8

PRAHA. Slovenské basketbalové reprezentantky prehrali vo svojom predposlednom prípravnom stretnutí pred majstrovstvami Európy vo Francúzsku a Španielsku (17. - 27. júna) s Českom jednoznačne 49:77.

Po prvom polčase prehrávali zverenky Juraja Suju o osem bodov a v ďalšom priebehu zápasu sa ich strata postupne zvyšovala. 

"Od prvej štvrtiny sme postupne padali v zápase dole a dole. Fyzicky sme neodolali českému tímu, proste sme sa nechali ubiť. Stratili sme 24 lôpt, tak sa hrá ťažko na tejto úrovni," uviedol tréner slovenského družstva. 

Pri absencii kapitánky Barbory Bálintovej chýbala tímu líderka. Ani jedna zo slovenských hráčok nedosiahla dvojciferný počet bodov. Najviac sa darilo Miroslave Praženicovej, ktorá zaznamenala deväť bodov. 

S rovnakým súperom sa slovenské basketbalistky stretnú v Prahe aj v piatok 11. júna o 11.00 h, už za zatvorenými dverami.

Hlasy po zápase:

Štefan Svitek, tréner Česka: "Som spokojný, dali sme do tohto zápasu veľa energie, ako sme chceli. Hlavne v obrane sme sa snažili dominovať a nútiť súpera k ťažkým strelám, respektíve chybám. Nakoniec mal 24 strát, čo je pre našu obranu dobrá vizitka.

Súpera držali v prvom polčase premenené pokusy za tri body, tam sme trošku chybovali, odstupovali sme zo silnej strany a z rohov sme dostali trojky. Celkovo spokojnosť."

Terézia Páleníková, hráčka Slovenska: "V prvom rade sme chceli, aby nás tieto dva zápasy dobre preverili pred majstrovstvami Európy. Žiaľ, mali sme príliš veľa strát na to, aby sme hrali vyrovnaný zápas, respektíve ho proti Česku vyhrali.

Doskočili veľa lôpt a nedokázali sme zastaviť ich brejky. Vyhrávali v osobných súbojoch, neboli sme dostatočne agresívni, hlavne v zakončeniach a samozrejme v obrane. Boli lepšie."

Súvisiace články