Oklahoma triumfovala piatykrát po sebe, nezaváhal ani Golden State

Paul George (13) z Oklahomy v súboji o loptu s Wesleym Johnsonom (vpravo) z New Orleans. (Autor: Kyle Phillips TASR/AP)
SITA|6. nov 2018 o 08:45

Pozrite si výsledky zápasov NBA z noci na utorok 6. novembra.

OKLAHOMA CITY. Tím zámorskej basketbalovej NBA Oklahoma City Thunder zvíťazil v pondelňajšom dueli nad New Orleans Pelicans 122:116 a natiahol víťaznú šnúru už na päť stretnutí.

Prišiel však o hviezdneho Russella Westbrooka, ktorý si podvrtol ľavý členok.

Dvadsaťdeväťročný rozohrávač odstúpil z hry približne v polovici tretej štvrtiny za stavu 84:77 pre Thunder.

"Pri týchto zraneniach väčšinou počkáme do druhého dňa. Má však podvrtnutý členok. Dúfajme, že bude rýchlo v poriadku," poznamenal tréner domácich Billy Donovan.

Golden State je na víťaznej vlne

Len jeden tím v Západnej konferencii je na tom lepšie ako Denver - Golden State. Obhajca titulu sa triumfom 117:101 nad Memphisom dostal na desať víťazstiev v sezóne.

Domáci dorazili hostí už v tretej štvrtine so skóre 34:15, ich najlepším strelcom bol Kyle Thompson s 27 bodmi. "V druhom polčase sme vystupňovali tempo, lepšie si posúvali loptu a otvoril sa nám priestor pre každého z nás," povedal Klay Thompson.

Po slabom začiatku so zápasovou bilanciou 1-5 sa zrejme definitívne zobudil Houston a s ním aj jeho líder James Harden. Práve trojka Hardena 36 sekúnd pred koncom štvrtej štvrtiny bola určujúca pri víťazstve Houstonu na palubovke Indiany 98:94.

Bradatý rozohrávač nastrieľal 28 bodov, 5-krát bol úspešný spoza trojkového oblúka. Rockets dosiahli tretie víťazstvo v rade a všetky na palubovkách súperov. "Odviedli sme dobrú prácu najmä v tom, že sme zabránili súperovi nastrieľať viac bodov," skonštatoval Harden.

Vyrovnané kolo

Až dva zápasy pondelkového programu sa museli predĺžovať. Miami takto uspelo v Detroite 120:115, domácim nepomohlo ani 25 bodov a 24 doskokov v podaní najlepšie doskakujúceho hráča súťaže Andreho Drummonda.

Iba o jeden bod a až po dvojnásobnom predĺžení uspelo Chicago v New Yorku (116:115).

Réžiu zápasu a najmä predĺženia mal v rukách hosťujúci rozohrávač Zach LaVine, autor 41 bodov. V druhom predĺžení zaznamenal všetkých 8 bodov svojho tímu a priviedol ho k víťazstvu úspešným trestným hodom 2 desatiny sekundy pred koncom.

"Robil som všetko preto, aby som svojmu mužstvu pomohol k víťazstvu," uviedol 23-ročný Zach LaVine.

Sumáre NBA - pondelok:

Detroit - Miami 115:120 po predĺž. (27:28, 26:25, 27:34, 25:18 - 10:15)

Najviac bodov: Drummond 25 (24 doskokov), R. Jackson 25, Griffin 24 (15 doskokov) - Richardson 27, Dragič 21, Wade 18

Indiana - Houston 94:98 (22:29, 33:24, 20:16, 19:29)

Najviac bodov: Oladipo 28 (4 trojky), Sabonis 17, Bojan Bogdanovič a Evans po 11 - Harden 28 (5 trojok), Capela 18 (10 asistencií), Ennis 13

Orlando - Cleveland 102:100 (30:21, 28:26, 12:32. 32:21)

Najviac bodov: A. Gordon 23, Ross a Fournier po 15 - Hill 22, T. Thompson 19 (16 doskokov), Clarkson a JR Smith po 14

New York - Chicago 115:116 po dvojnásobnom predĺž. (21:24, 26:23, 25:31, 30:24 - 6:6, 7:8)

Najviac bodov: Kanter 23 (24 doskokov), Trier 21, Dotson 18 - LaVine 41 (4 trojky), Blakeney 17, J. Parker 15

Oklahoma City - New Orleans 122:116 (36:28, 26:35, 38:23, 22:30)

Najviac bodov: George 23 (4 trojky), Schröder 22, Adams 18 - Randle 26, Jrue Holiday 22 (14 asistencií), A. Davis 20

Denver - Boston 115:107 (19:34, 35:22, 34:25, 27:26)

Najviac bodov: J. Murray 48 (5 trojok), G. Harris a Liles po 13 - Irving 31 (4 trojky), Tatum a J. Brown po 15

Utah - Toronto 111:124 (31:30, 23:35, 18:29, 39:30)

Najviac bodov: Burks 22, Gobert 14 (12 doskokov), Crowder 12 - VanVleet, Ibaka, Anunoby a Lowry (11 asistencií) po 17

Golden State - Memphis 117:101 (29:31, 29:27, 34:15, 25:28)

Najviac bodov: K. Thompson 27, Durant 22, Stephen Curry 19 - Brooks 18, Mack a Jaren Jackson po 15

Los Angeles Clippers - Minnesota 120:109 (31:33, 32:26, 29:25, 28:25)

Najviac bodov: T. Harris 22 (10 doskokov, 4 trojky), Gallinari 22, L. Williams 20 - Rose 21, Towns 20 (12 doskokov), Butler 20

Domov»Halové športy»Basketbal»Oklahoma triumfovala piatykrát po sebe, nezaváhal ani Golden State