Levice sa skvelou sériou vrátili do hry, o šancu na postup však prišli

Basketbalisti tímu Patrioti Levice.
Basketbalisti tímu Patrioti Levice. (Autor: TASR)
TASR|15. nov 2023 o 21:05

Slovenský majster skončí na tretej priečke.

Európsky pohár FIBA, skupina J

Legia Varšava - Patrioti Levice 74:63 (40:32)

Najviac bodov Varšavy: Vital 21, Holman 19, Sobin 10

Zostava a body Levíc: Wheeler 14, Kneževič 11, Kaukiainen 10, Bojanovský 9, Abrhám 4 (Kováč 8, Howard 5, Pažický 2, Chaban, Krajčovič a Solčánsky 0)

Rozhodovali: Mitrovski (S. Mac.), Sanchez (Šp.), Theis (Nem.)

TH: 10/8 – 18/12, fauly: 20 - 16, trojky: 10 - 9, štvrtiny: 19:14, 21:18, 12:19, 22:12

VARŠAVA. Patrioti Levice neuspeli v kľúčovom zápase J-skupiny Európskeho pohára FIBA, keď v stredu na palubovke poľskej Legie Varšava prehrali 63:74.

Vzhľadom na víťazstvo Oradey nad Katajou (105:92) zároveň stratili nádej na postup do ďalšej fázy tejto európskej súťaže.

"Myslím si, že sme 30 minút hrali veľmi dobre. V štvrtej štvrtine sme trochu poľavili, ale celkovo som šťastný z toho, ako sme bojovali a hrali," povedal hráč Levíc Aaron Wheeler.

Aktuálny majster Slovenska tak skončí v tabuľke na tretej priečke a so súťažou sa rozlúči v stredu 22. novembra o 18.30 h v súboji s fínskou Katajou Basket.

Tabuľka skupiny J

Priebeh zápasu Legia Varšava - Patrioti Levice

I. polčas:

Levičania pricestovali do Varšavy bez dlhodobo absentujúceho Bachana, ku ktorému sa pridal aj Adaway. Celkovo predviedli oba tímy dosť pomalý bodový začiatok, vzhľadom na to, čo bolo v hre.

Patrioti sa opierali o streľbu za tri body, Legia mala naproti tomu väčšiu hernú variabilitu a produktívneho Vitala. Hostia prehrávali po prvej štvrtine 14:19.

Veľmi podobne to vyzeralo aj v ďalších minútach, dokonca v tretej dostal Bojanovský po dlhom čase svoj tím do vedenia (26:25).

Varšava v tejto fáze robila viacero chýb, tie však neboli potrebné. Na opačnej strane boli však domáci efektívni, čo im vynieslo polčasový stav 40:32.

II. polčas:

Začiatok druhého polčasu Levičanom úplne nevyšiel, Legii umožnili odskočiť dokonca na 13-bodový rozdiel (32:45). Vtedy zabral Bojanovský a najmä Kaukiainen, výsledkom bol návrat do boja o víťazstvo.

Partia bola razom opäť vyrovnaná, Patriotom v tomto smere chýbal aj kúsok šťastia, aby dostali vedenie na svoju stranu. Pred záverečnou 10-minútovkou bolo všetko otvorené, Levice prehrávali len o bod – 51:52.

Wheeler síce odštartoval štvrtú štvrtinu úspešným pokusom, ale Legia na to odpovedala 6 bodmi za sebou a tento úsek sa neskôr ukázal ako kľúčový.

Patriotom totiž postupne dochádzali sily, spolu s početnosťou faulov a streleckými suchotami, im súper začal unikať. Dokumentoval to 16-bodový úsek, po ktorom už bolo rozhodnuté o víťazovi zápasu.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Halové športy»Basketbal»Levice sa skvelou sériou vrátili do hry, o šancu na postup však prišli