Bývalá draftová jednotka ukončila hráčsku kariéru. Basketbal mi dal v živote veľa, hovorí

Blake Griffin v drese Los Angeles Clippers.
Blake Griffin v drese Los Angeles Clippers. (Autor: TASR/AP)
TASR|16. apr 2024 o 23:34

Väčšinu svojej kariéry strávil v Los Angeles Clippers.

LOS ANGELES. Americký basketbalista Blake Griffin ukončil aktívnu hráčsku kariéru.

Najvyššie draftovaný hráč zámorskej NBA v roku 2009 potvrdil svoj koniec necelý rok po tom, čo odohral svoj posledný duel v NBA.

Tridsaťpäťročný Griffin to oznámil v odľahčenom vyhlásení na sociálnych sieťach, v ktorom vyjadril vďačnosť všetkým, ktorí prispeli k jeho kariére.

VIDEO: Zostrih akcii Blakea Griffina

"Nikdy som si nepredstavoval seba ako človeka, ktorý bude mať vyhlásenie o odchode do basketbalového dôchodku v štýle 'list basketbalu', a ani teraz ním nebudem.

Keď som sa zamýšľal nad svojou kariérou, jediný pocit, ku ktorému som sa neustále vracal, a ktorý som chcel vyjadriť, bola vďačnosť.

Basketbal mi dal v živote veľmi veľa a nič by som nezmenil," uviedol Griffin, ktorý si naposledy obliekol dres Bostonu Celtics v minuloročnom play off proti Atlante Hawks.

Väčšinu svojej kariéry strávil v Los Angeles Clippers. Za kalifornský klub odohral osem sezón po tom, čo si ho v roku 2009 vybral z prvého miesta vo vstupnom drafte.

Počas kariéry si šesťnásobný účastník Zápasu hviezd NBA vyskúšal aj pôsobenie v Detroite a Brooklyne. V 765 stretnutiach mal priemer 19 bodov na zápas.

Nachádzate sa tu:
Domov»Halové športy»Basketbal»Bývalá draftová jednotka ukončila hráčsku kariéru. Basketbal mi dal v živote veľa, hovorí