Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Barcelona aj bez Messiho a Neymara postúpila na MS do finále

Luis Suarez strieľa gól. (Autor: TASR/AP)
TASR|Publikované 17. dec 2015 o 12:24

Evergrande našlo premožiteľa po 28 dueloch bez prehry, postup Barcelony zariadil hetrikom Suarez.

JOKOHAMA. Futbalisti európskeho šampióna FC Barcelona postúpili podľa očakávania hladko do finále 12. ročníka majstrovstiev sveta klubov FIFA v Japonsku, v ktorom ich vyzve juhoamerický šampión River Plate.

Katalánci vo štvrtok v druhom semifinále zdolali ázijského majstra Kuang-čou Evergrande suverénne 3:0 vďaka hetriku uruguajského útočníka Luisa Suareza.

V stredu v prvom semifinále River Plate v Osake zdolal domáceho zástupcu Sanfrecce Hirošima 1:0. Finálový zápas je na programe v nedeľu 20. decembra o 11.30 SEČ v Jokohame.

Barca nastúpila bez hviezdneho dua Lionel Messi a Neymar. Messiho vyradili žalúdočné problémy, Neymar vynechal pre problémy so slabinami tréningové jednotky v pondelok i v utorok a hoci v stredu trénoval, tréner Luis Enrique sa rozhodol neriskovať.

Zápas bol v réžii Suareza. Ten najprv v prvom polčase dorazil do siete Rakitičovu strelu, v 50. minúte ho skvele jemnou prihrávkou za obranu našiel Iniesta a nasledovalo chladnokrvné zakončenie. Skóre spečatil z penalty v 67. minúte, ktorú favorit zahrával po faule na Munira.

Španielsky majster rázne uťal trojzápasovú sériu bez víťazstva, Evergrande našlo premožiteľa po 28 dueloch bez prehry, keď naposledy prehralo v máji.