Mladíci potrápili majstra, Banská Bystrica musela otáčať stav stretnutia

Hokejisti Banskej Bystrice.
Hokejisti Banskej Bystrice. (Autor: SITA)
SITA|4. okt 2018 o 19:35

Dvadsiatka stále čaká na prvé body.

PIEŠŤANY. Hokejisti Banskej Bystrice zdolali vo štvrtok hráčov HK Orange 20 na ich ľade vo štvrtkovom zápase deviateho kola Tipsport ligy 2018/2019.

Úradujúci šampión rozhodol o víťazstve 3:1 v presilovkách, keď všetky tri presné zásahy dosiahol v početnej výhode.

Skóre duelu otvoril v 21. minúte domáci Jakub Urbánek, hosťom sa však podarilo rýchlo vyrovnať, o sedem minút neskôr sa presadil Kanaďan Guillaume Asselin.

V závere druhej tretiny sa presadil obranca Benjamin Marshall a definitívnu podobu výsledku dal necelé tri minúty pred koncom Andrej Šťastný.

Banská Bystrica sa v tabuľke posunula na tretie miesto pred HKM Zvolen, HK Orange naďalej čaká na prvý bodový zisk.

Tipsport liga 2018/2019 - 9. kolo:

HK Orange 20 - Banská Bystrica 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)

Góly: 21. Urbánek (Köver) - 28. Asselin (B. Marshall, Faille), 40. B. Marshall (Asselin), 58. A. Šťastný (Faille, B. Marshall)

Vylúčení: 6:3 na 2 min, presilovky 0:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, Lokšík - Frimmel, Šefčík, 144 divákov

HK Orange 20: Sklenár - Kupec, Štefanka, Enrik Švec, Golian, Boldižár, Romaňák, Nahálka, B. Brincko - Fafrák, A. Kollár, R. Svitana - Köver, Urbánek, Havrila - Zahradník, Čenka, Džugan - Juščák, Mriglot, L. Lunter

Banská Bystrica: S. Baroš - K. Sloboda, V. Mihálik, Biro, I. Ďatelinka, B. Marshall, B. Miller, Giľák, Košecký - J. Sýkora, Faille, A. Šťastný - Asselin, T. Surový, Buc - Kabáč, Češík, T. Török - Gabor, Tamáši, R. Varga

Domov»Hokej»Slovensko»Mladíci potrápili majstra, Banská Bystrica musela otáčať stav stretnutia