Liga národov: Slovenskí futbalisti tesne zdolali Azerbajdžan

Ľubomír Šatka v zápase Azerbajdžan - Slovensko v Lige národov.
Ľubomír Šatka v zápase Azerbajdžan - Slovensko v Lige národov. (Autor: TASR)
Sportnet|10. jún 2022 o 13:35 (aktualizované 10. jún 2022 o 20:00)

Sledovali ste s nami ONLINE prenos z futbalového zápasu Ligy národov: Azerbajdžan - Slovensko.

BAKU. Slovenská futbalová reprezentácia dnes odohrala svoj tretí zápas v rámci C-divízie Ligy národov. V Baku bol jej súperom Azerbajdžan.

Slovenskí futbalisti sa so súperom trápili, ale po góly Vladimíra Weissa ml. vyhrali tesne 1:0.

Slovenskí futbaloví reprezentanti doposiaľ odohrali v 3. skupine C-divízie Ligy národov tri stretnutia. V nich si na svoje konto pripísali aj výhru proti Bielorusom (1:0) a prehru proti Kazachom (0:1).

Futbalisti Azerbajdžanu si okrem prehry proti Slovákom na svoje konto pripísali remízu proti Bielorusku (0:0) a prehru proti Kazachstanu (0:2).

Futbal ste sledovali s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: Azerbajdžan - Slovensko (LIVE, futbal, Liga národov, dnes)

Liga národov UEFA - Liga C Skupina 3 2021/2022
10.06.2022 o 18:00
Azerbajdžan
0:1
(0:0, 0:1)
90+5 minúta
Ukončený
Slovensko
Prehľad
Góly: 81. Weiss. ŽK: 20. Richard (AZE) – 73. Marco (SVK), 87. Šatka (SVK), 90+3. Bero (SVK). Rozhodca: Rumsas..
Prenos
Pred týždňom nás vykúpil proti Bielorusku Tomáš Suslov, dnes to vyšlo na Vladimíra Weissa. Po troch zápasoch máme šesť bodov a v pondelok sa predstavíme v Kazachstane. Ďakujem za pozornosť. Dočítania priatelia.
90+5
Koniec zápasu.
90+3
Azerbajdžan - Slovensko: ONLINE prenos z futbalového turnaja Liga národov 2022 | SPORTNETŽltá karta pre tím Slovensko (Bero).
90+2
Azerbajdžan - Slovensko: ONLINE prenos z futbalového turnaja Liga národov 2022 | SPORTNETStriedanie v tíme Slovensko:
z ihriska odchádza A. Rusnák, prichádza Schranz.
90
Druhý polčas sa bude nadstavovať o 5 minút.
88
Emreli bol faulovaný v blízkosti stredového kruhu. Garajev s centrom smerom do našej šestnástky. Obrancovia pomohli Rodákovi.
87
Azerbajdžan - Slovensko: ONLINE prenos z futbalového turnaja Liga národov 2022 | SPORTNETŽltá karta pre tím Slovensko (Šatka).
85
Azerbajdžan - Slovensko: ONLINE prenos z futbalového turnaja Liga národov 2022 | SPORTNETDráma bude pokračovať! Zaúradoval systém VAR a ten odhalil, že Lukáš Haraslín dosiahol gól z ofsajdu! Finiš bude poriadne horúci!
83
Azerbajdžan - Slovensko: ONLINE prenos z futbalového turnaja Liga národov 2022 | SPORTNETLukáš Haraslín sa ocitol v nájazde! Mal síce na sebe dvoch hráčov, ale vystrelil! Magomedaljev vyrazil na roh!
81
81
Azerbajdžan - Slovensko: ONLINE prenos z futbalového turnaja Liga národov 2022 | SPORTNETSlovensko dalo gól! Konečne, je to tu! Strelou k žrdi sa presadil líder bratislavského Slovana VLADIMÍR WEISS.
80
Slovenská mizéria v Lige národov pretrváva. V Baku máme ešte zhruba dvanásť minút na to, aby sme rolu favorita aj gólovo potvrdili.
79
Azerbajdžan - Slovensko: ONLINE prenos z futbalového turnaja Liga národov 2022 | SPORTNETStriedanie v tíme Azerbajdžan:
z ihriska odchádza Machmudov, prichádza A. Husejnov.
79
Vladimír Weiss si nevšimol, že je v ofsajde. Hra bola prerušená.
78
Náš pobyt v útočnom pásme skončil. Lopta je až pri Rodákovi, a tak sa budeme pokúšať o nový prienik.
76
Azerbajdžan - Slovensko: ONLINE prenos z futbalového turnaja Liga národov 2022 | SPORTNETParádna strela Lukáša Haraslína! Nekompromisne pálil k pravej žrdi, kde sa hodil Magomedaljev, ale nezasahoval!
75
Azerbajdžan - Slovensko: ONLINE prenos z futbalového turnaja Liga národov 2022 | SPORTNETStriedanie v tíme Slovensko:
z ihriska odchádza Lobotka, prichádza Bero.
73
Azerbajdžan - Slovensko: ONLINE prenos z futbalového turnaja Liga národov 2022 | SPORTNETŽltá karta pre tím Slovensko (De Marco).
73
Stanislav Lobotka zakombinoval s De Marcom a pokračovať mal striedajúci Duda. Od nástupu do hry to nie je z jeho strany ideálne.
71
Duda chcel nasadiť kľučky na protihráča, ktorý mu zobral loptu jediným správnym vypichnutím, hoci hneď sa k nej dostal na druhý raz.
68
Ondrej Duda spolupracoval s Hrošovským. Výsledok je lopta pre Vladimíra Weissa. Magomedaljev stále čaká, kto ho vyzve k zásahu.
67
Dlhé autové vhadzovanie Azerbajdžanu. Domáci sa držia na ľavej strane pri čiare, ale už ich vytláčame na vlastnú polovicu.
65
Azerbajdžan - Slovensko: ONLINE prenos z futbalového turnaja Liga národov 2022 | SPORTNETStriedanie v tíme Azerbajdžan:
z ihriska odchádza Šejdajev, prichádza Nuriev.
z ihriska odchádza Medvedev, prichádza B. Husejnov.
65
Azerbajdžan - Slovensko: ONLINE prenos z futbalového turnaja Liga národov 2022 | SPORTNETStriedanie v tíme Slovensko:
z ihriska odchádza Suslov, prichádza Weiss.
z ihriska odchádza Strelec, prichádza Duda.
63
De Marco kľačí v bolestiach, keď sa dostal do stretu so Silvestrem. Krátko na to ošetrovaný aj kapitán Medvedev.
61
Magomedaljev s veľmi jednoduchou loptou, ktorá bola zle kopnutá po zemi.
60
Hodinu zápasu ukončil azerbajdžanský rohový kop z kopačky Machmudova. Marek Rodák sa opäť ukázal ako výborný boxer a súper sa presúva od našej bránky.
59
Medvedev prečítal slovenský úmysel a poslal dopredu pracovať Machmudova. Peter Pekarík musel siahnuť ku krajnej možnosti a Azerbajdžan získava roh.
58
Lukáš Haraslín si pripravil pozíciu na centrovanie, ktorú mu faulom zmaril dôrazný Haghverdi. Štandardná situácia pre našich z pravej strany od pokutového územia.
57
Emreli prišiel na trávnik s cieľom osviežiť ofenzívu Azerbajdžanu. Úspešnú proti nemu si pripísal Stanislav Lobotka. Autu sa chopí Vernon De Marco.
55
Azerbajdžan - Slovensko: ONLINE prenos z futbalového turnaja Liga národov 2022 | SPORTNETStriedanie v tíme Azerbajdžan:
z ihriska odchádza Richard, prichádza Garajev.
54
De Marco nemôže nič vyčítať Machmudovovi, ktorý sa sústredil na loptu. Zlý pohyb spravil náš krajný obranca po prvej sťahovačke. Na koleno dostáva chladivý sprej. Zatiaľ ideme striedať.
53
Machmudov aj De Marco sa nevedeli dohodnúť, koho bude lopta. Rozlúsknutie ponúkol hlavný rozhodca Rumsas, ktorý všetko vyriešil odpískaním.
52
Šatka si spracoval strieľanú loptu od brankára Rodáka.
51
Tomáš Suslov si okrem útočnej aktivity v tejto chvíli pripisuje faul na Husejnova. Žltú kartu mu však neudelili.
50
Polovysoký center predkladal do pokutového územia Lukáš Haraslín. Strelec takpovediac to podcenil a nešiel zabojovať k prvej žrdi.
49
Strelca odzbrojili súperi, keď mu poslal loptu Peter Pekarík. Nasledoval odraz na Alberta Rusnáka a tam to aj celé skončilo.
48
Po jednom autovom vhadzovaní domácich hráčov prichádza aj druhé.
47
Medvedev urobil obranný zákrok a snažil sa pomôcť svojmu mužstvu. Jeho výkop pod tlakom Suslova prišiel k Lobotkovi.
46
Brankár Rodák musel odkopávať preč pred napádajúcim hráčom Azerbajdžanu. Loptu dostal len pár metrov od seba a následne sa k nemu vrátila.
46
Azerbajdžan - Slovensko: ONLINE prenos z futbalového turnaja Liga národov 2022 | SPORTNETStriedanie v tíme Azerbajdžan:
z ihriska odchádza Dadašov, prichádza Emreli.
46
Začal sa druhý polčas.
Druhý polčas sa začne o 19:02.
Približne dvadsaťpäť minút Slovensko dominovalo, ale má to ťažké so strieľaním gólov. Vlastnou laxnosťou sme však dostali Azerbajdžan na nohy, ktorý vyrovnal hru a aj hrozil. Druhý polčas musí vyzerať odlišne.
45+1
Prvý polčas sa skončil.
45
Prvý polčas sa bude nadstavovať o 1 minútu.
45
Marek Rodák si vyčíhal správny moment na zákrok z rohového kopu a dostal loptu do bezpečia bez ďalšej snahy súpera o gólové zakončenie.
44
Vysoká lopta dopadla na kopačku Šejdajeva. Ten si vylepšil pozíciu a oprel sa do lopty spoza šestnástky. Šatka zrazil túto loptu.
42
Magomedaljev s razantným výkopom do stredu hracej plochy. Naši hráči si rozobrali súperov a vzápätí prudko centroval Rusnák smerom na Haraslína, čo nemohlo signalizovať gól.
41
Azerbajdžan - Slovensko: ONLINE prenos z futbalového turnaja Liga národov 2022 | SPORTNETAzerbajdžan sa hnevá! Žiadal si jedenástku, ktorá určite nemala byť! Najaktívnejší bol Dadašov mysliac si, že bol faulovaný! Skôr on zasiahol Hrošovského!
40
Pekná myšlienka Slovákov. Rusnák parádne strieľaným centrom našiel Hrošovského, ale zamieril vysoko nad bránku.
39
Zo slovenského rohového kopu nezapršalo. Nevýraznú koncovku predviedol opäť Lukáš Haraslín.
38
38
Azerbajdžan - Slovensko: ONLINE prenos z futbalového turnaja Liga národov 2022 | SPORTNETMagomedaljev sa vyznamenal po dobre mierenom pokuse Lukáša Haraslína, ktorému servíroval loptu krásnou pätičkou Rusnák! Roh!
37
Hra štartuje od Ľubomíra Šatku a postupne sa naši futbalisti presúvajú do útočného pásma. Hrošovský však musel voliť prihrávku vzad.
36
Stanislav Lobotka si nechtiac predkopol loptu a pripravil sa tak o streleckú príležitosť z veľkej diaľky.
35
Medvedev v poslednej chvíli adresoval nahrávku po zemi a dokázal to na hranici bránkovej čiary. Rodáka však nikto nepreveril nejakou strelou.
34
Valjent použil neprimeranú silu na Dadašova. Faul a lopta pre domáci tím.
32
Salahli má dosť energie. Pri čiare prvou loptou nezdolal Petra Pekaríka a podarilo sa mu to opätovne, avšak za cenu nášho autu.
31
Rýchla prihrávka našich hráčov do súperovho pokutového územia. Pri lopte bude prvý brankár Magomedaljev.
30
To by bol krutý koniec polhodiny zápolenia v teplom Azerbajdžane. Vždy nám to škrípe v koncovke, no aj v obrane pôsobíme rozpačito. Na góly je to stále 0:0.
29
Azerbajdžan - Slovensko: ONLINE prenos z futbalového turnaja Liga národov 2022 | SPORTNETObrovská príležitosť Azerbajdžanu! Salahlimu chýbal kúsoček, aby strieľal do prázdnej bránky, keď sa vysporiadal s Marekom Rodákom, ale zaznel hvizd!
28
Valjent sa postavil do centrovanej lopty Šejdajeva. Hráči sa zoskupujú v našom pokutovom území. Je tu druhý rohový kop hostiteľov.
27
Azerbajdžan nenápadne preberá iniciatívu, respektíve robíme vzadu zaváhania a už sa to skoro spustilo. Salahliho center nikto nehlavičkoval pred bránkou.
26
Ubránili sme sa azerbajdžanskej možnosti na skórovanie. Napokon to nebolo niečo veľké a hrozivé.
25
Azerbajdžan - Slovensko: ONLINE prenos z futbalového turnaja Liga národov 2022 | SPORTNETDe Marco prepadol v zadných radoch! Salahli sa prekľučkoval do streleckej pozície, no vypálil Machmudov a budeme čeliť prvému rohu!
24
Lukáš Haraslín, ktorý nastúpil s nálepkou na brade, bol vysúvaný po ľavej strane. Prekážkou ofsajdové postavenie.
23
Lopta z domácich kopačiek ani nesmerovala k Marekovi Rodákovi. Hru sme však neovládli a bránime sa rysujúcej sa akcii súpera.
22
Na kolenách skončil domáci Silvestre v strede poľa, keď ho dole poslal Strelec. Štandardná situácia Azerbajdžanu.
21
21
Azerbajdžan - Slovensko: ONLINE prenos z futbalového turnaja Liga národov 2022 | SPORTNETDávid Strelec hlavou zasiahol brvno súperovej svätyne po rohovom kope!
20
Azerbajdžan - Slovensko: ONLINE prenos z futbalového turnaja Liga národov 2022 | SPORTNETŽltá karta pre tím Azerbajdžan (Richard).
20
Richard až príliš nadvihol ľavú nohu a trafil Lobotkovo pravé koleno. Našťastie je náš stredopoliar v poriadku, ale bude sa prvýkrát kartovo trestať.
19
Tomáš Suslov dokázal ohroziť domáceho brankára. Nepodarilo sa mu vylepšiť si pozíciu na prípadnú "obaľovačku", ale druhá strela na bránu je na svete.
17
Hrošovský zachytil loptu už v šestnástke a po menšej otočke padol na trávnik. Toto nebolo rozhodne na penaltu. Správne posúdenie situácie.
16
De Marco od začiatku stretnutia zvláda prechody ľavou stranou do pozícii, z ktorých by sa dalo niečo vyťažiť. V tomto prípade bol vytlačený von, ale loptu odovzdal správne.
15
Albert Rusnák zaujímavo krútil loptu do pravej šibenice. Bolo treba potlačiť loptu o pár centimetrov nižšie a Magomedaljev by mal problém. Po štvrťhodine v Baku zatiaľ bez gólov.
14
Stanislav Lobotka prenikal a súper ho stopol nedovoleným spôsobom. Slováci sa pripravujú na realizáciu priameho kopu. Múr bude obsahovať štyroch hráčov Azerbajdžanu.
13
Ľubomír Šatka trpezlivo prišiel k lopte. Do hry po ľavej strane zapája De Marca. Rusnák operoval v prednej zóne, no Magomedaljev si doteraz výraznejšie nezachytal.
12
Šejdajev si trúfal proti Lobotkovi, ktorý mu odrezal cestou obranným zákrokom pravou nohou a lopta končí mimo hracej plochy.
11
Dlhočizný center Suslovova, ktorý bol uzamknutý na pravom krídelnom priestore. Zámer sa mu podaril na vzdialenejšiu tyč. Tam sa však Haraslín na nič nezmohol.
10
Zo štandardnej situácie neprichádza gólový okamih. Vrátili sme loptu do stredu šestnástky od ľavej žrde, no nemal kto zakončiť.
9
9
Azerbajdžan - Slovensko: ONLINE prenos z futbalového turnaja Liga národov 2022 | SPORTNETVýborná delovka Patrika Hrošovského! Nebál sa otestovať svoju ľavačku a veru solídny pokus! Magomedaljev boxuje na rohový kop!
8
Predĺžená lopta od Valjenta, De Marca až na Dávida Strelca. Bývalý hráč Slovana sa znova stretol s azerbajdžanským kapitánom a opäť to bolo vyhodnotené ako faul.
7
Suslov aj po druhýkrát bol neúspešným adresátom dlhého pasu.
6
Domáci futbalisti vytiahli trojicu hráčov dopredu a zrazu sa zmenšil priestor pre našich obrancov. Loptu ale nedávame protivníkovi.
5
Pekarík pokazil prihrávku, no za neho zabojoval Rusnák. Hra sa preliala do pokutového územia domácich, ale De Marco neposlal loptu na bránku.
4
Vysoký pas na Tomáša Suslovova. Azerbajdžan má autové vhadzovanie.
3
Dávid Strelec sa dostal do súboja proti domácemu kapitánovi Medvedevovi. Rozhodca Rumsas pískal.
2
2
Azerbajdžan - Slovensko: ONLINE prenos z futbalového turnaja Liga národov 2022 | SPORTNETVeľká gólová šanca Slovenska! De Marco výborne odcentroval dovnútra! Albert Rusnák prenechal loptu Suslovovi, ktorý pálil na prvú žrď! Tesne vedľa!
1
Držíme loptu takmer celú minútu a pohybujeme sa na súperovej polovici. Finálnu nahrávku sme ale nevyprodukovali aj s prípadnou prvou strelou.
1
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Azerbajdžan: Magomedaljev – J. Husejnov, Mustafazada, Haghverdi – Medvedev (C), Machmudov, Richard, Silvestre, Salahli – Dadašov, Šejdajev.
Náhradníci: Agajev, Alasgarov, Balajev, Dinijev, Emreli, B. Husejnov, A. Husejnov, Isaev, Kryvociuk, Nazarov, Nuriev, Qarajev.
Trenér: Gianni De Biasi.

Slovensko: Rodák – Pekarík (C), Šatka, Valjent, De Marco – Suslov, Lobotka, Hrošovský, Haraslín – A. Rusnák, Strelec.
Náhradníci: Almási, Bero, Duda, Herc, Chvátal, Koscelník, Mesík, Plach, Regáli, Schranz, Takáč, Weiss.
Trenér: Samuel Slovák.

Rozhodca: Rumsas.
Vážení futbaloví fanúšikovia, Vítam vás pri sledovaní tretieho zápasu Ligy národov UEFA skupiny C medzi Azerbajdžanom a Slovenskom.

Azerbajdžan
si odniesol z dvoch zápasov prehru s Kazachstanom a remízu s Bielorusmi. Je umiestnený na poslednej štvrtej priečke, no nikde nie je napísané, že sa nepokúsi o prekvapenie.

Slovensko stratilo z dôvodu zranenia kapitána Milana Škriniara a navždy trénera Štefana Tarkoviča. Ten dlhodobo čelil kritike z radov fanúšikov i odbornej verejnosti a väz mu zlomila pondelková potupná prehra s Kazachmi 0:1. Mužstvo vo zvyšku Ligy národov povedie ako hlavný Samuel Slovák a asistent bude Marek Mintál. Následne sa bude riešiť otázka reprezentačného lodivoda. Slováci sú síce druhí, no majú na konte vydretú výhru a spomenutú prehru. Rozhodne nepotvrdzujú rolu skupinového favorita.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.