Bodka za úspešným rokom. Atlétka Forster ovládla domácu anketu

Viktória Forster so zlatou a striebornou medailou zo Svetových univerzitných hier 2023.
Viktória Forster so zlatou a striebornou medailou zo Svetových univerzitných hier 2023. (Autor: TASR)
TASR|6. dec 2023 o 21:40

Najlepší kolektív je Volejbalový klub Slávia EUBA.

BRATISLAVA. Univerzitným športovcom roka 2023 je atlétka Viktória Forster.

Výsledky ankety Slovenskej asociácie univerzitného športu (SAUŠ) vyhlásili v stredu na slávnostnom galavečere v Aule Dionýza Ilkoviča STU v Bratislave.

Forster získala zlato v behu na 100 m prekážok na 31. Svetových univerzitných hrách FISU v čínskom meste Čcheng-tu a svojím titulom vytvorila vďaka času 12,72 s nový slovenský rekord a splnila aj olympijský kvalifikačný limit na OH 2024 (12,77). Na podujatí získala aj striebro na hladkej stovke.

Na druhom mieste sa umiestnil ženský tím chodkýň na 20 km v zložení Hana Burzalová, Alžbeta Raganová a Ema Hačundová. Tie získali druhé striebro pre Slovensko na Svetových univerzitných hrách.

Tretiu priečku obsadila skikrosárka Nikola Fričová. Študentka FTVŠ sa tešila rovnako zo zisku striebra na Svetovej zimnej univerziáde v Lake Placid.

Anketa Univerzitný športovec roka 2023

Poradie jednotlivcov:

1. Viktória Forsterová (atletika)

2. ženský tím chodkýň Hana Burzalová, Alžbeta Raganová a Ema Hačundová (atletika)

3. Nikola Fričová (skikros)

4. Ján Volko (atletika)

5. Daniela Ledecká (atletika)

6. Sára Krivdová (karate)

Najúspešnejší kolektív v najvyššej národnej lige:

VK Slávia EUBA a atletický oddiel STU Bratislava

Najúspešnejšia univerzita:

Univerzita Mateja Bela Banská Bystrica

Na domáckej pôde sa najúspešnejšími kolektívmi v najvyššej národnej lige stali Volejbalový klub Slávia EUBA a atletický oddiel STU Bratislava.

Slávia je jeden z najúspešnejších ženských volejbalových tímov v Európe. V uplynulej sezóne získala štvrtý majstrovský titul za sebou a celkovo 21.

Ako prvé sa navyše zapísali na putovnú trofej, Pohár Hildy Mazúrovej. TJ Slávia STU získala v roku 2023 titul majstrov i majsteriek Slovenska.

Najúspešnejšou univerzitou sa stala Univerzita Matej Bela v Banskej Bystrici, ktorú reprezentovalo najviac športovcov na univerzitných svetových a európskych súťažiach FISU, EUSA, univerzitných MS a Európy.

Zároveň získala 1. miesto na Finále Univerzít SR v roku 2023 v basketbale žien. Extraligový tím žien BK ŠK UMB skončil v sezóne 2022/23 na 7. mieste.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Ďalšie športy»Atletika»Bodka za úspešným rokom. Atlétka Forster ovládla domácu anketu