Beňová sa na EYOF vo finále zlepšila, viacerí Slováci nepostúpili

Zrekonštruovaný Atletický štadión SNP Vojenského športového centra Dukla Banská Bystrica na Štiavničkách. (Autor: TASR - Ján Krošlák)
TASR|28. júl 2022 o 11:23 (aktualizované 28. júl 2022 o 22:27)

Slovenskí atléti štartujú na EYOF v Banskej Bystrici.

BANSKÁ BYSTRICA. Slovenská atlétka Tereza Beňová obsadila 6. miesto vo finále behu na 200 m na Európskom olympijskom festivale mládeže (EYOF) v Banskej Bystrici. Jej čas 24,70 s bol o 65 stotín pomalší než víťazky Lary Jurčičovej z Chorvátska.

Beňová sa zlepšila o 25 stotín v porovnaní s časom z predpoludňajšieho semifinále (7., 24,95).

Na mužskej strane do finále nepostúpil Martin Varhaník, ktorý v treťom rozbehu dosiahol čas 22,62 sekundy a na najlepšiu osmičku mu chýbalo 0,13 s.

Doobeda bola neúspešná aj slovenská atlétka Laura Frličková, ktorá nepostúpila do finále v behu na 100 metrov prekážky. V treťom rozbehu obsadila s časom 14,65 sekundy siedme miesto, pričom najrýchlejšia Viktorie Janská z Česka dosiahla výkon 13,93 sekundy.

Eliška Gašpárková obsadila 7. miesto vo finále behu na 400 m prekážok. Časom 63,34 zaostala za víťazkou Olgou Mašanienkovou z Ukrajiny o takmer štyri sekundy.

Slovenka Viktória Sabolová obsadila 15. miesto v behu na 2000 m. Vo finále dosiahla čas 7:50,11 min a za víťazkou Gretou Guerrerovou zo Španielska zaostala o 1:07 min.

Domov»Ďalšie športy»Atletika»Beňová sa na EYOF vo finále zlepšila, viacerí Slováci nepostúpili