Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Asistent rozhodcu mal vo Francúzsku rasisticky uraziť hráča

SITA|Publikované 18. dec 2011 o 13:20

Prezident futbalového AJ Auxerre Gerard Bourgoin požiadal o vyšetrenie situácie zo sobotňajšieho stretnutia najvyššej francúzskej súťaže v Breste.

BREST.

Hráč Auxerre Kamel Chafni po stretnutí obvinil asistenta rozhodcu z rasistického správania. Marocký reprezentant po hádke s arbitrom Johannom Perruaxom dostal v 55. min červenú kartu. Stredopoliarovi trvalo takmer 5 minút, kým opustil ihrisko.

"Hráč nám prisahal na svoju česť. Zdá sa, že mu asistent rozhodcu povedal: ´Blbý Arab, vypadni.´ Ak sa to naozaj stalo, potom je to veľmi vážne. Nepočul som osobne tento dialóg, preto som požiadal vedenie ligy o vyšetrovanie," uviedol Bourgoin, podľa ktorého verziu so slovami urážky potvrdili aj hráči Brestu. Hlavný rozhodca Tony Chapron však po stretnutí odviedol, že by Perruaux povedal rasistické poznámky.

"Poznám ho veľmi dobre a viem, že niečo poodobné nepovedal. Pred dvoma rokmi sme boli spoločne trénovať rozhodcov v Benine. Ak by bol rasistom, bol by som veľmi prekvapený, ak by išiel so mnou," povedal Chapron.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články