Najviac zarábal Messi. Forbes zverejnil mená najlepšie zarábajúcich športovcov

Lionel Messi v drese Paríž St. Germain. (Autor: TASR/AP)
SITA|12. máj 2022 o 13:41

Messiho rival Cristiano Ronaldo obsadil v rebríčku najlepšie zarábajúcich športovcov v roku 2021 tretie miesto.

BRATISLAVA. Najlepšie plateným športovcom bol v roku 2021 argentínsky futbalista Lionel Messi. Útočník francúzskeho majstra Paríž Saint-Germain zarobil podľa magazínu Forbes 123 miliónov eur.

Messi sa vrátil na prvé miesto po ročnej pauze, v rebríčku za rok 2020 figuroval na druhom mieste za írskym zápasníkom MMA Conorom McGregorom.

Druhú priečku tentoraz obsadil basketbalista LeBron James z Los Angeles Lakers s príjmom 114 miliónov eur.

Tretie miesto patrí portugalskému futbalistovi Cristianovi Ronaldovi z Manchestru United, ktorý si zarobil 108 miliónov eur.

Za ním sa zoradili Messiho spoluhráč z PSG Neymar (90 miliónov eur) a basketbalista Stephen Curry z tímu Golden State Warriors zo zámorskej NBA (87 miliónov eur).

Na šiestej pozícii sa umiestnila ďalšia hviezda NBA Kevin Durant z Brooklynu Nets (86 miliónov eur). Siedmy bol švajčiarsky tenista Roger Federer (85 miliónov eur), hoci v roku 2021 pre operáciu kolena odohral len päť turnajov.

Najlepšiu desiatku uzavreli mexický boxer Canelo Álvarez (84 miliónov eur), sedemnásobný víťaz Super Bowlu v americkom futbale Tom Brady (79 miliónov eur) a basketbalista Janis Adetokunbo z tímu NBA Milwaukee Bucks (76 miliónov eur).

Nachádzate sa tu: