Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Ani legenda Turčinová nechápala

Rastislav Hríbik|Publikované 17. jan 2006 o 00:00

Aj pre prezidentku hádzanárok Spartaka Kyjev Zinaidu Turčinovú, dvojnásobnú olympijskú víťazku v drese ZSSR v rokoch 1976 a 1980, to bol šok. Jej klub, ktorému v časoch hráčskej kariéry pomohla k desiatim európskym pohárovým prvenstvám, si zo Šale viezol

Pravá spojka hádzanárok Dusla Marcela Vlčková (v strede s loptou) sa už teší na dnešný žreb osemfinále Pohára EHF. Šalianky sú po vyradení kyjevského Spartaka stále v hre o pohárovú trofej. FOTO - TASR

po prvom súboji 3. kola Pohára EHF nádejnú štvorgólovú prehru 24:28.

Ukrajinskí fanúšikovia očakávali, že ju Spartak doma dokáže hravo zmazať, no šaliansky tajfún Kyjevčanky od prvých minút doslova zmietol z palubovky. V polčase viedli hráčky Dusla 18:9 a po zmene strán pokračovali v gólostroji. Konečná 16-gólová výhra na palubovke Kyjeva (38:22) je jednou z najvyšších, aké slovenský majster u súpera dosiahol. I najnečakanejších.

"Na slávnostnej večeri po zápase bola Turčinová evidentne sklamaná, ale podotkla, že za to môže mladosť novo sa tvoriaceho kolektívu. Kdežto nám pomohla aj stredajšia predohrávka ligy s Olomoucom. Hoci sme vyhrali, hrali sme zle a dočkali sa veľa kritiky zo všetkých strán. Trénerka (Darina Braunová - pozn. red.) zareagovala veľmi správne. Prízvukovala nám, aby sme na to zabudli. No každá z nás chcela už v Kyjeve ukázať, že to bola náhoda. Že vieme hrať lepšie. Aj preto sa zrodil taký výsledok. Išli sme tam vyhrať a vyšlo nám to nad očakávanie," vysvetľovala spokojná pravá spojka Dusla Marcela Vlčková, autorka siedmich gólov.

Včerajšie hodiny na základnej škole v Šali, kde "Maca" vyučuje nemčinu a telesnú výchovu jej chutili dvojnásobne. "Aj deti mi blahoželali," priznala Marcela. "Učím na plný úväzok, dvadsaťtri hodín týždenne. Po dohode s klubom trénujem každý deň popoludní a raz do týždňa i doobeda. Je toho dosť, ale dá sa to zladiť. Som rada, že mi Duslo vyšlo v ústrety."

Pod nečakanú výšku skóre sa podľa nej podpísala aj rýchla kapitulácia Spartaka. "Hoci sme v polčase viedli o deväť gólov, čakali sme, že to po prestávke ešte skúsia, ale prirýchlo zložili zbrane. A nám to sypalo až do konca. Je to dôkaz, že sme silný kolektív, v ktorom všetky verili v konečný úspech. Dúfam, že osemfinále nebude našou konečnou stanicou."

Súpera pre ďalšie kolo sa v Šali dozvedia už dnes po viedenskom žrebe. Trénerke Šale Darine Braunovej sa najviac pozdáva maďarský Debrecín, Vlčkovej by brala i grécky Artas, ktorý Duslo vyradilo na jeseň v prvom predkole Ligy majstrov. "Nech už to bude ktokoľvek, ľahký súper to nebude. Suverénne vyradenie Kyjevčaniek nám pridalo na sebavedomí. Hoci máme úzky káder, sme dobrý kolektív, ktorý sa ani silných tímov nemusí báť," myslí si Vlčková.

Možní súperi Dusla: Ikast Bording (Dán.), Bera Bera Pasajes San Pedro, Cementos la Union-Ribarroja (obidva Šp.), Anagennisi Artas (Gr.), Cornexi Alcoa Székesfehérvár, DVSC Debrecín, FTC Budapešť (všetky Maď.), Rostov na Done (Rus.).

Súvisiace články