Utorok, 19. októbra, 2021Meniny má Kristián

Chystá sa veľký návrat? Murrayho zdravotný stav sa rapídne zlepšil

Andy Murray. (Autor: TASR/AP)
SITA|30. apr 2019 o 11:56

Momentálne som v pohode, povedal tenista.

LONDÝN. Po prehre v 1. kole na januárovom Australian Open v Melbourne sa britský tenista Andy Murray (31) rozplakal a hovoril o pravdepodobnom konci kariéry.

Bolesť v bedre bola taká neznesiteľná, že ho vážne limitovala nielen pri tenise, ale aj v osobnom živote. Koncom januára sa však trojnásobný grandslamový šampión a bývalý svetový hráč číslo jeden odhodlal ešte k jednej operácii a tá bola úspešná.

Kovové viečko osadené vo vrchnej časti stehennej kosti mu z nej akoby zázrakom vyhnalo bolesť a momentálne čoraz reálnejšie uvažuje o súťažnom návrate na dvorce. A to sa chcel na svojom obľúbenom turnaji vo Wimbledone (v rokoch 2013 a 2016 tam celkovo triumfoval, pozn.) už len formálne rozlúčiť s kariérou.

"Bol som na tom tak, že som mohol udierať do loptičky, ale len z jednej stacionárnej pozície. Hýbať som sa už poriadne nemohol. Teraz sa pokúsim o návrat, ak mi to dovolí moje telo. Mentálne som v pohode, tlak necítim," cituje Andyho Murrayho spravodajský web BBC.

Murray bol počas víkendu v pozícii štartéra Londýnskeho maratónu, pri tejto príležitosti sa stretol aj s novinármi. "Bedro je v poriadku, bolesť v ňom už necítim. Som však trochu slabý v dôsledku pooperačných stavov, potrebujem zosilnieť. Celkom som však šťastný a teším sa zo života," dodal Murray.

Murrayho matka Jude a zároveň dlhoročná šéfka jeho trénerského tímu vravela, že je "opatrne optimistická" v súvislosti s návratom jej syna na súťažného diania. "Stane sa tak v určitej časti tejto letnej sezóny," uviedla Murrayová.

Súvisiace články