Štvrtok, 17. júna, 2021Meniny má Adolf

Kapitán Sekera: Všade sa to dá, len na Slovensku sú geodetické javy

Andrej Sekera. (Autor: TASR)
Prémiový obsah
Juraj Berzedi, Boris Vanya|2. máj 2018 o 17:59

Hneď ako prejdem rakúsku hranicu, viem, že som doma, tvrdí obranca v rozhovore, ktorý nie je iba o hokeji.

Rozhovor pre denník SME:

Už dvanásť rokov hrá v najlepšej lige sveta. Keď môže, vždy príde reprezentovať Slovensko. „Hokej tu majú ľudia radi. Často prináša do ich života nejakú zmenu, môžu sa pri ňom tešiť a možno si aj ponadávať,“ tvrdí obranca Edmontonu ANDREJ SEKERA, ktorý bude lídrom a najväčšou hviezdou slovenského tímu na svetovom šampionáte v Dánsku.

V marci ste na sociálnej sieti napísali, že chcete reprezentovať slušné Slovensko a vyzvali ste ľudí, aby šli na námestia. Sledovali ste na diaľku, čo sa deje na Slovensku?

"Sledoval. Je žalostné, ako to tu vyzerá. Jeden sa vyhovára na druhého, nielen vo vláde. Všade na svete sa kradne, ale inde sa aj robí. Tu sa len kradne."

Čo vás k takejto výzve motivovalo?

"Keď toľko cestujete, vidíte, ako to funguje v iných krajinách. Vidíte, ako sa majú ľudia inde. Obyčajní ľudia, ktorí pracujú v normálnych zamestnaniach, majú tri- až štyrikrát vyššie platy ako na Slovensku. Tu niektorí politici potom hovoria, že obdivujú Slovákov, ako dokážu vyžiť z tristo eur. Tak nech si to vyskúšajú."

Vlani v lete ste sa v rozhovore posťažovali, že za trinásť rokov, čo sa vraciate z Ameriky domov, stále neopravili cestu z Trenčína do Prievidze. Ako vyzerá tá cesta teraz?

"Nič sa nezmenilo. Akurát som tade išiel a práve zasypávali jamy kamienkami tak ako každý rok. Do mesiaca to bude opäť vyduté.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa

Súvisiace články