Barbora Kantorová obsadila 28. miesto. (Autor: TASR/AP)

Víťazkou pretekov sa stala Wendy Holdenerová.

Svetový pohár 2017/2018 v alpskom lyžovaní:

Alpská kombinácia žien (super G + slalomové kolo):

1.Wendy HoldenerováŠvajčiarsko2:01,18 min
4.Lindsey VonnováUSA+1,88
5.Ramona SiebenhoferováRakúsko+2,00
6.Nevena IgnjatovičováSrbsko+2,06
28.Barbara KantorováSR+9,06

LENZERHEIDE. Švajčiarska lyžiarka Wendy Holdenerová zvíťazila v piatkovej alpskej kombinácii Svetového pohára v domácom Lenzerheide.

Po prvej časti kombinácie super-G bola štvrtá so stratou 0,71 sekundy na líderku Lindsay Vonnovú z USA, v slalome ale majsterka sveta zajazdila druhý najrýchlejší čas a to ju dostalo na najvyšší stupeň.

Tri body do Svetového pohára za 28. miesto si zapísala Slovenka Barbara Kantorová. Po super-G bola so stratou 4,94 sekundy až na 37. priečke, ale fakt, že slalomovú časť nedokončilo deväť žien, ju katapultoval do elitnej tridsiatky. Na víťazku stratila vyše deväť sekúnd.

Sú to pre ňu prvé body do Svetového pohára v aktuálnej sezóne.

Jej krajanka Petra Vlhová, ktorá dávnejšie avizovala, že v kombinácii sa chce predstaviť na olympiáde v Pjongčangu, preteky vynechala. Zaujímavosťou je, že na ZOH absolvuje premiéru v tejto disciplíne.

Pre Holdenerovú to bolo druhé víťazstvo vo Svetovom pohári v kombinácii. Celkovo tretie, v roku 2016 vyhrala aj paralelný slalom v Štokholme. Druhá skončila s výraznou stratou 1,55 sekundy Talianka Marta Bassinová, tretiu priečku získala Slovinka Anna Buciková (+1,56).

Vonnová, ktorá mala pred slalomovou časťou náskok šiestich desatín na Talianku Federicu Brignoneovú, skončila napokon štvrtá (+1,88). Brignoneová slalom nedokončila.

Holdenerová sa dostala v priebežnom poradí Svetového pohára na druhé miesto so 686 bodmi. Suverénnou líderkou je s počtom 1477 bodov Mikaela Shiffrinová z USA, ktorá v piatkovej kombinácii neštartovala.