Radulova podviedla banka, hokejista prišiel o milióny eur

Alexander Radulov (vľavo) v súboji s Ryanom O'Reillym. (Autor: Tony Gutierrez SITA/AP)
TASR|26. dec 2020 o 18:29

Nejde o prvý podobný prípad.

MOSKVA. Ruský hokejista Alexander Radulov prišiel o značnú časť úspor.

Právnik útočníka Dallasu Stars Sergej Taškov pre portál 360tv.ru uviedol, že Radulova podviedla banka, do ktorej si ukladal svoje zárobky. Ide o sumu 1,5 miliardy rubľov, čo je približne 16,5 milióna eur.

Podľa právnika nemenovaná banka podviedla nielen Radulova, ale aj niekoľko ďalších športovcov. Uviedol, že 34-ročný hokejista je v Moskve a v blízkej budúcnosti bude situáciu osobne komentovať.

"Saša je v Rusku v karanténe, začíname sa venovať všetkým dokumentom. Pochopili sme, že ide o banálny podvod. On ako prvý športovec tento problém oznámil, ostatní ho budú nasledovať. Ale máme najväčšiu stratu, Radulov investoval asi 1,5 miliardy rubľov," povedal Taškov.

Bankári boli agresívni

Informácie o problémoch spoluhráča slovenského obrancu Andreja Sekeru sa dostali do médií 25. decembra. Taškov uviedol, že Radulov od roku 2015 posielal plat na účet do ruskej banky.

Banke odňali licenciu, ale finančná organizácia hokejistu oklamala a presvedčila ho, aby to nehlásil na polícii, pretože peniaze sú stále k dispozícii.

Právnik dodal, že bankári sa potom začali správať agresívne.

Kontaktovali manažérov hokejistu v NHL s tým, že požadujú informácie o všetkých Radulovových daniach v USA. Podľa právnika ide o podozrivé správanie, pretože v Amerike nie je možné neplatiť dane.

"Manažéri sa smiali. Hovorili si, či sa v banke zbláznili. Rozhodli sme sa preto celú vec vyšetriť," dodal Taškov pred novinármi.

Nie je to prvý prípad

Z minulosti je známy aj príbeh ďalšieho ruského hokejistu Sergeja Fjodorova. Trojnásobný víťaz Stanleyho pohára a člen hokejovej Siene slávy NHL, prišiel o všetky svoje úspory vo výške 60 miliónov dolárov.

"Dôveroval som nesprávnym ľuďom. Mal som blízkeho priateľa dvadsať rokov. Hovoril mi, ako môžem zvýšiť svoj kapitál a sľúbil veľké dividendy.

Práve som plánoval kúpiť niečo svojim rodičom. Nemal som za čo a ten muž je vo väzení. A ja som svoje peniaze nikdy nevidel," povedal Fjodorov.

Súvisiace články