Sobota, 25. septembra, 2021Meniny má Vladislav, Vladislava

Slávny taliansky futbalový klub pomohol nájsť sedem nezvestných detí

Pedro Rodriguez v drese AS Rím. (Autor: TASR/AP)
SITA|19. okt 2020 o 19:02

Najnovšie našli 17-ročné dievča.

BRATISLAVA. Čo majú spoločné traja tínedžeri z Anglicka, talianske dievča, chlapec z Belgicka a dve deti z Kene?

Všetci boli stratení a podarilo sa ich nájsť aj vďaka kampani Medzinárodného centra pre nezvestné a zneužívané deti (ICMEC), do ktorej sa zapojil aj slávny taliansky futbalový klub AS Rím.

Informuje o tom portál Webnoviny.sk.

Fotky vložili do videí s novými hráčmi

"Nájdenie a vrátenie dieťaťa rodine je pre nás vždy obrovský úspech,“ vyhlásila predstaviteľka ICMEC Caroline Humerová a poďakovala sa aj fanúšikom AS Rím.

"V júni 2019 sme si povedali, že ak by sme prispeli k nájdeniu len jedného dieťaťa, bolo by to to najlepšie využitie sociálnych sietí. Momentálne sme ich našli už sedem," doplnil ďalší z členov projektového tímu Paul Rogers.

Najnovšie sa podarilo nájsť v Taliansku 17-ročné dievča, ktorého meno nemôžu zverejniť. Je to zároveň siedme dieťa, ktoré sa objavilo v kampani na sociálnej sieti a podarilo sa ho nájsť v poriadku.

Tínedžerka zmizla 7. augusta tento rok z domu v Toskánsku. Jej fotografiu zverejnili spolu s fotkami iných nezvestných detí vo videách oznamujúcich prestup hráčov klubu AS Rím.

Videá videli dva milióny ľudí

Videá na sociálnych sieťach twitter, facebook a instagram videli viac než dva milióny ľudí a prinieslo to želaný výsledok.

"Na celom svete je údajne každý rok nezvestných viac ako milión detí. A hoci sa väčšina z nich môže vrátiť rýchlo a bezpečne domov, mnohé z nich zostávajú nezvestné po dlhší čas,“ uviedol Bob Cunningham, výkonný riaditeľ ICMEC.

"Je nám cťou, že máme podporu globálnej futbalovej komunity. Vďaka obrovskému sledovaniu a globálnemu dosahu, ktorým sa tieto kluby môžu pochváliť, dúfame, že niekto niekde spozná na videách nezvestné dieťa a povedie to k opätovnému spojeniu s jeho blízkymi," dodal Cunningham ešte v čase, keď sa spúšťal projekt na hľadanie detí.

Súvisiace články