Africký pohár sa začal, Južná Afrika prekvapujúco len remizovala s Kapverdami

Kapverďan "Nando" Neves s súboji s Lehlohonolom Majorom z JAR.
Kapverďan "Nando" Neves s súboji s Lehlohonolom Majorom z JAR. (Autor: SITA/AP)
SITA|19. jan 2013 o 19:09

Kapverdám nedávali pred stretnutím veľa šancí na úspech, no nakoniec mali v zápase aj viac šancí na skórovanie.

JOHANNESBURG. V Juhoafrickej republike v sobotu odštartoval 29. ročník Afrického pohára národov.

Hneď v otváracom zápase futbalových majstrovstiev Afriky sa zrodilo prekvapenie, keď favorizovaný domáci tím uhral v Johannesburgu s nováčikom šampionátu Kapverdami iba bezgólovú remízu.

Vo vytrvalom daždi si hráči z ostrovnej krajiny dokonca utvorili lepšie šance na skórovanie, nebezpečná strela Helsona Ramosa z 15. minúty však minula cieľ a v 72. minúte hlavičku toho istého hráča zneškodnil brankár JAR Itumeleng Khune.

Gól nepadol ani v druhom dueli A-skupiny medzi Angolou a Marokom. Po úvodnom dni tak majú všetky štyri tímy v skupine na konte po jednom bode pri skóre 0:0.

Výsledky:

Juhoafrická republika - Kapverdy 0:0

Angola - Maroko 0:0

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Africký pohár sa začal, Južná Afrika prekvapujúco len remizovala s Kapverdami