Adam Sýkora po góle v zápase Slovensko - Lotyšsko.
Adam Sýkora po góle v zápase Slovensko - Lotyšsko. (Autor: FOTO - ANDREAS ROBANSER/PUCKFANS)
Sportnet|13. aug 2022 o 01:35

Adam Sýkora vyrovnával proti Lotyšsku na 1:1.

EDMONTON. V apríli tohto roka bol s bilanciou 1+1 členom tímu, ktorý v Piešťanoch triumfoval na turnaji I. A divízie MS do 18 rokov.

V máji sa vo Fínsku stal najmladším slovenským strelcom v histórii na seniorských majstrovstvách sveta (dal gól proti Talianom aj proti Fínom).

A skóroval aj na treťom šampionáte v tomto roku.

V prvej tretine dôležitého súboja Slovensko - Lotyšsko na MS hráčov do 20 rokov Adam Sýkora parádne vyrovnával na 1:1.

Prenikol do útočného pásma popri mantineli, elegantne prešiel cez lotyšského obrancu Hodassa, narazil si puk s Jakubom Demekom a presne trafil.

"Musíme sa tlačiť do bránky. Možno aj preto sa mi podarilo streliť gól, lebo som sa tlačil do bránky a zakončil som peknú akciu," komentoval Sýkora v prestávke v televíznom rozhovore.

Domov»Hokej»Reprezentácie»VIDEO: Sýkorova gólová paráda. Mladík skóroval na treťom šampionáte