Erik Černák (vľavo) a Anthony Mantha sa pobili. (Autor: TASR/AP)
TASR, Sportnet|10. mar 2021 o 07:30

Asistenciu si pripísal aj Pánik, Halák inkasoval iba raz.

AKTUALIZOVANÉ O 8:15

NEW YORK.  Slovenský hokejista Erik Černák prispel gólom a asistenciou k triumfu Tampy Bay Lightning v nočnom zápase zámorskej NHL na ľade Detroitu Red Wings 4:3 po predĺžení.

Pre dvadsaťtriročného obrancu to bol prvý presný zásah v sezóne, v 21 dueloch si pripísal dokopy sedem bodov (1+6).

Černák sa vyhol vážnejšiemu zraneniu po zákroku Connora Murphyho pri víťazstve Tampy v Chicagu 6:3 v noci na pondelok a mohol nastúpiť už proti Detroitu.

Černák si pripísal hetrik Gordieho Howea

V 14. minúte asistoval pri góle Tylera Johnsona, ktorým dostal hostí do vedenia 2:1. Red Wings však dokázali odpovedať zásahmi Patrika Nemetha a Dylana Larkina.

V polovici tretej tretiny sa po prihrávke Pata Maroona ocitol slovenský obranca úplne voľný v pravom kruhu na vhadzovanie a zamieril presne pomedzi betóny brankára Thomasa Greissa.

VIDEO - bitka: Erik Černák vs. Anthony Mantha

Lightning napokon dostali zápas do predĺženia, v ktorom rozhodol o ich víťazstve Blake Coleman.

Černák sa stihol predtým v druhej tretine pobiť s Anthony Manthom, zaznamenal teda gól, asistenciu a aj päť minút za bitku, takže si pripísal hetrik Gordieho Howea.

Paradoxne v meste, v ktorom sa Howe preslávil. Slovenský bek dosiahol prvý viacbodový zápas v sezóne.

Hedman: Černák drel ako kôň

"Cítil som sa dnes skutočne skvele, najmä po predchádzajúcom dueli, v ktorom som predčasne opustil ľad a odohral iba 12 minút. Takže som mal veľa energie. Bol som oddýchnutý a cítil som sa skutočne dobre. Som za to šťastný, ešte viac spokojný som s našim víťazstvom," povedal Černák pre klubový web.

"Erik ukázal vo všetkých aspektoch hry, aký dôležitý hráč je pre náš tím," uviedol na adresu slovenského spoluhráča švédsky obranca Victor Hedman.

"Jeho zásah v tretej tretiny bol pre nás veľmi cenný, takisto Patty mu dal výbornú prihrávku. Černák v obrane drel ako kôň, je veľmi dôležitý pre naše defenzívne rady. Dnes bol za to odmenený gólom, asistenciou a pästným súbojom."

Tampa potvrdila, že to na Detroit vie, v 20 vzájomných stretnutiach dosiahla 19 víťazstiev a iba raz prehrala po predĺžení. Naposledy podľahla Detroitu v riadnom hracom čase 3. novembra 2015.

"Detroit mal teraz päťdňovú pauzu a počkal si na nás. Hral dnes lepšie ako my, najmä v druhej tretine, no my sme aj tak dokázali nájsť cestu k víťazstvu," dodal Hedman.

Halákov kvalitný výkon Bostonu nestačil

Útočník Richard Pánik pomohol jednou asistenciou k víťazstvu Washingtonu Capitals nad New Jersey Devils 5:4 po predĺžení.

Tridsaťročný krídelník strávil na ľade 12:24 minút a pripísal si aj jednu "mínusku", dve strely na bránku, tri bodyčeky a jeden blok. Zdeno Chára odohral 17:08 min, zaznamenal jednej mínusový bod, jeden bodyček a zablokoval dve strely.

Boston prehral na ľade New Yorku Islanders 1:2 po predĺžení a nájazdoch. Brankár Jaroslav Halák kryl 26 striel a mal úspešnosť 96,3 percenta.

NHL - výsledky za dnes:

Pittsburgh – NY Rangers 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)

Góly: 19. Guentzel (Crosby), 23. Blueger (Tanev, Dumoulin), 40. Kapanen (Malkin, Rodrigues), 60. Crosby - 10. J. Johnson (Gauthier, Kreider), 44. Strome (Bučnevič, Fox)

NY Islanders – Boston 2:1 sn (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0, 2:1)

Góly: 37. Nelson (Pageau, Barzal), rozhodujúci nájazd Beauvillier - 20. Pastrňák (Marchand, Grzelcyk)

/brankár Jaroslav Halák (Boston) odchytal celý zápas, kryl 26 z 27 striel, úspešnosť 96,3 percenta/

Philadelphia – Buffalo 5:4 sn (1:3, 2:1, 1:0 - 0:0, 2:0)

Góly: 2. van Riemsdyk (Farabee, Couturier), 23. Hayes (Laughton, Braun), 36. Giroux (Voráček, Provorov), 55. Gostisbehere (Couturier, Farabee), rozhodujúci nájazd Couturier - 5. Reinhart (Cozens, Hall), 10. Sheahan (E. Staal, Olofsson), 17. Reinhart (Hall, Dahlin), 27. Montour (Okposo, Rieder)

Washington – New Jersey 5:4 pp (1:0, 3:1, 0:3 - 1:0)

Góly: 18. Oshie (Schultz, Bäckström), 28. Vrána (Carlson, Bäckström), 31. Sprong (Kuznecov), 36. Orlov (Pánik), 62. Vrána (Kuznecov) - 33. Kuokkanen (Zajac), 46. Wood (Bratt, Murray), 51. Šarangovič (Kuokkanen, Zajac), 53. Severson (T. Smith, Zajac)

/obranca Zdeno Chára (Washington) odohral 17:08 min, zaznamenal mínusový bod, rozdal jeden bodyček, zablokoval dve strely a raz stratil puk/

/útočník Richard Pánik (Washington) odohral 12:24 min, pripísal si asistenciu, zaznamenal mínusový bod, dvakrát vystrelil na bránku, rozdal tri bodyčeky, zablokoval jednu strelu a raz získal puk/

Columbus – Florida 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)

Góly: 26. Del Zotto (Robinson, Texier), 52. Bjorkstrand (Werenski) - 5. Lammikko (Weegar), 23. Hörnqvist (Ekblad, Huberdeau), 39. Tippett (Forsling, Wennberg), 60. Verhaeghe

Carolina – Nashville 3:2 pp (0:0, 2:2, 0:0 - 1:0)

Góly: 35. J. Staal (Aho, Trocheck), 38. Aho (Hamilton, Trocheck), 65. J. Staal (Slavin) - 22. Benning (Tolvanen, Borowiecki), 34. Johansen (Fabbro, Forsberg)

Toronto – Winnipeg 3:4 (2:1, 0:2, 1:1)

Góly: 9. Hyman (Brodie), 18. Matthews (Rielly, Marner), 59. Matthews (Nylander, Tavares) - 13. Copp (Pionk, Ehlers), 33. Morrissey (Šťastný, Scheifele), 38. Connor (Ehlers, Lowry), 48. Appleton (Copp)

Detroit – Tampa Bay 3:4 pp (1:2, 2:0, 0:1 - 0:1)

Góly: 4. Erne (Zadina, Hronek), 27. Nemeth (Gagner, Namestnikov), 30. Larkin (Fabbri, Hronek) - 13. Point (Hedman, Palát), 14. T. Johnson (Coleman, Černák), 50. Černák (Maroon), 63. Coleman (T. Johnson, Sergačov)

/obranca Erik Černák (Tampa) odohral 20:06 min, strelil gól a asistoval, zaznamenal plusový bod, trikrát vystrelil na bránku, rozdal jeden bodyček a odsedel si päťminútový trest za bitku/

Dallas – Chicago 6:1 (2:0, 3:1, 1:0)

Góly: 2. Kiviranta (Hintz, Robertson), 16. Oleksiak (Benn, Gurianov), 28. Klingberg (Dellandrea, Faksa), 30. Pavelski (Robertson), 32. Lindell (Robertson, Kiviranta), 47. Hintz (Robertson) - 22. Janmark (Carlsson, de Haan)

/obranca Andrej Sekera (Dallas) odohral 16:56 min, zaznamenal plusový bod, rozdal jeden bodyček a zablokoval jednu strelu/

Domov»Hokej»NHL»Černák strelil gól, asistoval a stihol sa aj pobiť. Drel ako kôň, chválil ho Hedman