38-ročný Del Piero dal v zápase štyri góly

Del Piero.
Del Piero. (Autor: SITA/AP)
TASR|19. jan 2013 o 10:15

FC Sydney jasne zvíťazilo nad Wellingtonom Phoenix 7:1. Veľký podiel na úspechu mal nestarnúci Talian.

SYDNEY. Bývalý taliansky futbalový reprezentant Alessandro Del Piero stále v austrálskej A-League dokazuje, že aj vo veku 38 rokov patrí k jej najväčším postavám.

V sobotňajšom ligovom zápase pomohol štyrmi gólmi k jasnému triumfu jeho FC Sydney nad Wellingtonom Phoenix 7:1.

Na debakle hostí sa bývalý hráč Juventusu Turín podieľal štyrmi gólmi, prvý strelil umne technickou strelou ľavačkou, druhý pridal z pokutového kopu. Hetrik dosiahol v 39. minúte, v druhom polčase ešte predviedol jedno pekné sólo.

Del Piero tiež pripravil prvý gól pre novú útočnú akvizíciu Sydney Joela Griffithsa, informovala agentúra AP.