2. futbalová liga: Základnú časť na Západe vyhrali Borčice

Favorizované Borčice na vlastnom trávniku prekvapujúco zakopli proti Dunajskej Lužnej. Na snímke súboj domáceho Tomáša Bagiho (č. 20) a hosťujúceho Pipíšku. (Autor: facebook (FK ISKRA Borčice))
Sportnet|26. mar 2016 o 18:30

Sumár sobotných zápasov 22. kola našej druhej najvyššej futbalovej súťaže.

BRATISLAVA. Futbalová DOXXbet II. liga mala v sobotu na programe zápasy 22. kola.

V skupine Západ išlo o posledné stretnutia v rámci základnej časti, pre úplnosť však zostáva dohrať ešte jeden duel.

Stretnutie AFC Nové Mesto nad Váhom - FK Dukla Banská Bystrica totiž odložili pre ochorenie hráčov domáceho tímu na utorok 29. marca s výkopom o 15.00 h.

Až potom bude tabuľka západnej vetvy kompletná.

Už istý postupujúci do play-off Nitra si doma poradila so Šaľou rozdielom triedy, hoci hostia ešte v 70. minúte držali bezgólový výsledok.

Favorizovaná juniorka Slovana dlho nevedela v Gabčíkove nájsť recept na prekonanie seneckej obrany. "Belasých" nakoniec gólovo vyslobodil balkánsky legionár Nermin Crnkič.

New beginnings ready to get to work!! So thankful for this opportunity#skslovanbratislava

Posted by Nermin Crnkic on Wednesday, February 24, 2016

Výsledkom 0:1 sa skončil aj duel v Borčiciach, papierovým favoritom však na rozdiel od predchádzajúceho duelu hostia z Dunajskej Lužnej neboli.

Zverenci Ivana Galáda s však aj napriek dnešnej prehre stali víťazmi základnej časti v skupine Západ.

Žilinskí mladíci doma remizovali s FK Pohronie 1:1 a trnavská rezerva prehrala na pôde Serede, keď jediný gól zápasu vsietil bývalý hráč "andelov" Djiby Ba.

DOXXbet II. liga - 22. kolo:

skupina Západ

FC Nitra - FK Slovan Duslo Šaľa 3:0 (0:0)

Góly: 70. Vodička, 74. a 86. Ivančík

Rozhodoval: Vlčej, bez kariet, 287 divákov

ŠK Senec - ŠK Slovan Bratislava B 0:1 (0:0)

Gól: 88. Crnkič

Rozhodoval: Galád, ŽK: Janco, Cingel, Revák - Crnkič, 225 divákov

FK Iskra Borčice - OFK Dunajská Lužná 0:1 (0:0)

Gól: 50. J. Hrnčár (z pok. kopu)

ŽK: 39. Bagi, 49. Bašista, 89. P. Bajza - 11. Pipíška, 31. Ch. Stankovič, 39. Močko, 56. R. Nosko

ČK: 56. Močko (D. Lužná) po druhej ŽK, rozhodovali: Ziemba - P. Mihalík, Poracký

Tlačová konferencia po zápase Iskra Borčice - Dunajská Lužná 0:1

Posted by FK ISKRA Borčice on Saturday, March 26, 2016

MŠK Žilina B - FK Pohronie Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa 1:1 (1:1)

Góly: 5. Letič - 21. Bališ

Rozhodoval: Fajčík, bez kariet, 250 divákov

ŠKF Sereď - FC Spartak Trnava B 1:0 (1:0)

Gól: 10. Djiby Ba

Rozhodoval: Marsal, ŽK: Čertík, Laura, Abrahám, Šálka - Častulín, Košťál, Deket, Privat Yao, Strapák, Dubec

ČK: 76. Deket za 2. ŽK, 423 divákov

AFC Nové Mesto nad Váhom - FK Dukla Banská Bystrica

(nehralo sa pre virózu v domácom tíme)

Najlepší strelci - Západ:

17 gólov: Matúš Paukner (Nitra)

10 gólov: Ján Novák (Borčice)

8 gólov: Róbert Matejka (Slovan Bratislava juniori), Lukáš Jánošík (Žilina B), Lukáš Hlavatovič (Senec), Adam Morong (Nitra)

7 gólov: Miroslav Barčík (Borčice), Lukáš Šebek (Nové Mesto nad Váhom)

V skupine Východ odohrajú tímy len 20 zápasov z dôvodu odstúpenie Dolného Kubína pred začiatkom jarnej časti.

Prešovský Tatran zdolal na domácom trávniku Spišskú Novú Ves výsledkom 2:1.

Favorizované VSS Košice sa v prvom polčase doma proti Tepličke nad Váhom nevedeli presadiť. Hneď na začiatku druhého dejstva sa však z nariadenej penalty nepomýlil Pavol Jurčo a po ďalších dvoch zásahoch Takáča, respektíve Karaša napokon domáci favorit bez problémov vyhral.

Identické výsledky 1:2 sa zrodili v konfrontáciách Zvolena a Popradu, respektíve Rimavskej Soboty a košickej Lokomotívy.

Návštevu kola, vyše 600 divákov, bola v Bardejove. Domáci Partizán ale nedokázal zdolať Hanisku a po remíze 1:1 sa body delili.

skupina Východ:

1. FC Tatran Prešov - FK Spišská Nová Ves 2:1 (1:1)

Góly: 28. Katona, 88. Macko (z 11 m) - 37. Boroš

Rozhodoval: Perašín, ŽK: Slejzák, Sedláček (Sp.N.Ves), 460 divákov

MŠK Rimavská Sobota - FC Lokomotíva Košice 1:2 (1:0)

Góly: 26. Nemergut - 74. Kolek, 77. R. Chmelo

ŽK: 10. Rudiuk, 36. L. Lupták, 45. Vargic - 79. L. Horváth

ČK: 79. L. Lupták (R. Sobota) po druhej ŽK, rozhodovali: Cvengroš - Ferenc, Tománek, 277 divákov

Futbalisti Lokomotívy Košice podali v druhom polčase zlepšený výkon a z Gemera si tak odviezli všetky body. Foto: fclokomotiva.sk

FC VSS Košice - OFK Teplička nad Váhom 3:0 (0:0)

Góly: 48. Jurčo (z 11 m), 51. Takáč, 71. Karaš

Rozhodoval: Ihring, ŽK: Morgan, Gáll - Smajlovič, Matúš, Mravec

ČK: 73. Matúš za 2. ŽK, 456 divákov

MFK Lokomotíva Zvolen - FK Poprad 1:2 (0:0)

Góly: 54. Daško - 55. Peciar, 77. Ujčík

Rozhodoval: Vašš, ŽK: Daško - Malec, 320 divákov

O výhre Popradčanov rozhodol robustný Róbert Ujčík (v bielom). Foto: facebook (FK Poprad - oficiálna stránka)

Partizán Bardejov - FK Haniska 1:1 (0:0)

Góly: 76. Staško - 61. Ondira

Rozhodoval: Čiernik, ŽK: Macej - Majerník, 628 divákov

Najlepší strelci - Východ:

16 gólov: Dávid Leško (Prešov)

10 gólov: Marko Lukáč (FK Poprad)

9 gólov: Matúš Pekár (Haniska), Marko Milunovič (Bardejov)

8 gólov: Peter Katona (Prešov)

7 gólov: Rudolf Bilas (FK Poprad)

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»2. futbalová liga: Základnú časť na Západe vyhrali Borčice