Zuzulová skončila až v tretej desiatke celkového poradia slalomu

TASR|13. mar 2009 o 14:38

Francúzka Sandrine Aubertová sa stala víťazkou finálového slalomu alpského Svetového pohára v Aare.

AARE. Vo švédskom stredisku triumfovala s náskokom šiestich stotín pred Nemkou Fanny Chmelarovou a nadviazala na úspech zo sobotňajšej súťaže v Ofterschwangu. Na treťom mieste skončili so stratou 23 stotín zhodne Češka Šárka Záhrobská a Švédka Therese Borssenová.

Záhrobská si neudržala vedúcu priečku z prvého kola, keď v spodnej časti trate prišla o náskok. Zlatá medailistka z MS v Aare z roku 2007 si však vďaka zisku 60 bodov zabezpečila druhé miesto v sezónnom hodnotení. Predstihla tak métu Veroniky Zuzulovej, ktorá vlani v silnejšej konkurencii teraz zranených rakúskych slalomárok skončila tretia, pričom vo finále v Bormiu ju od premiérového triumfu v pretekoch SP delilo iba 8 stotín. Slovenská lyžiarka sa ho nedočkala ani v tejto, mimoriadne smoliarskej zime, kde ju trápilo zlomené rebro, z toho vyplývajúca strata jazdeckej istoty a napokon aj zranenie kolena deň pred majstrovským slalomom v dejisku šampionátu. Po vlaňajšom 3. a predchádzajúcom 5. mieste je 22. priečka prirodzeným poklesom, predtým to tiež v smoliarskej sezóne 2005/06 bola celková 28. slalomová pozícia, rok predtým 9., v roku 2004 po vynechanej sezóne 15. priečka a na začiatku v roku 2002 pozícia č. 23.

Už istá celková víťazka SP Američanka Lindsey Vonnová sa totiž nezmestila do bodovanej pätnástky. Držiteľka malej gule za slalom Nemka Maria Rieschová skončila v Aare piata. Aubertová bola po prvom kole tretia so stratou 47 stotín za Záhrobskou. V druhej jazde zariskovala a štvrtý najrýchlejší čas ju katapultoval na najvyšší stupienok.

"Záver sezóny mi vyšiel naozaj fantasticky, veď som vyhrala posledné dva slalomy. Po MS vo Val d'Isere, kde som v druhom kole prišla o bronzovú medailu, som bola veľmi frustrovaná. Dokázala som sa však zmobilizovať a v Ofterschwangu i v Aare som predviedla skvelé jazdy. V novej sezóne by som v slalome rada zabojovala o niektorý z glóbusov, no bude to ťažké, okruh kandidátok je široký," povedala Aubertová do kamier rakúskej televízie ORF. Chmelarová dosiahla vďaka druhému miestu životný úspech v SP, v druhom kole zašla vôbec najrýchlejší čas.

Výsledky

Slalom SP žien v Aare: 1. Sandrine Aubertová (Fr.) 1:49,23 (52,27-56,96), 2. Fanny Chmelarová (Nem.) +0,06 (52,89-56,40), 3. Šárka Záhrobská (ČR) +0,23 (51,80-57,66) a Therese Borssenová (Švéd.) +0,23 (52,77-56,69), 5. Maria Rieschová (Nem.) +0,37, 6. Frida Hansdotterová (Švéd.) +0,63, 7. Maria Pietiläová-Holmnerová (Švéd.) +0,87, 8. Tanja Poutiainenová (Fín.) +0,94, 9. Kathrin Zettelová (Rak.) +1,02, 10. Ana Jelušičová (Chor.) +1,11, 11. Anja Pärsonová (Švéd.) +1,46, 12. Aline Bonjourová (Švajč.) +1,50, 13. Nicole Hospová (Rak.) +1,68, 14. Lara Gutová (Švajč.) +1,73, 15. Manuela Mölggová (Tal.) +1,77

Priebežné celkové poradie SP (po 33 z 34 súťaží): 1. Lindsey Vonnová (USA) 1788, 2. Rieschová 1404, 3. Pärsonová 1059, 4. Zettelová 1014, 5. Poutiainenová 834, 6. Tina Mazeová (Slov.) a Fabienne Suterová (Švajč.) 752, ... 60. Veronika ZUZULOVÁ (SR) 88.

Konečné poradie slalomu SP (9): 1. Rieschová 670, 2. Záhrobská 459, 3. Vonnová 440, 4. Poutiainenová 406, 5. Aubertová 325, 6. Zettelová 309, 7. Pietiläová-Holmnerová 281, 8. Hospová 275, 9. Hansdotterová 248, 10. Pärsonová 243, ... 22. ZUZULOVÁ 88.

Domov»Zimné športy»Zuzulová skončila až v tretej desiatke celkového poradia slalomu