Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Zomrel legendárny Jaroslav Holík

Jaroslav Holík. (Autor: idnes.cz)
TASR|Publikované 17. apr 2015 o 06:34

Vo veku 72 rokov zomrel v noci na piatok bývalý československý hokejový reprezentant Jaroslav Holík..

PRAHA. Vo veku 72 rokov zomrel v noci na piatok bývalý československý hokejový reprezentant Jaroslav Holík. O úmrtí legendárneho útočníka informovali české internetové portály s odvolaním sa na správu Českej televízie.

Jaroslav Holík vybojoval v roku 1972 s reprezentáciou titul majstra sveta, v tom istom roku získal aj bronz na ZOH v Sappore. Ako tréner doviedol český národný tím do 20 rokov na juniorských MS k dosiaľ jediným dvom titulom v rokoch 2000 a 2001. Jeho syn Robert hral v minulosti v NHL, dcéra Andrea vyhrala ako juniorka tenisový Wimbledon.

Ako informoval portál iDnes.cz, Holíkovi diagnostikovali v roku 2011 gangrénu, pri ktorej dochádza k odumieraniu živého tkaniva a v neriešenom prípade aj k smrti. Musel tak podstúpiť okamžitú amputáciu nohy pod kolenom, aby sa zabránilo ďalšiemu šíreniu.

"Vždy som mal na veci svoj názor. Pozor - netvrdím, že správny. Hovorím, čo cítim. Neviem, prečo by som sa mal na staré kolená meniť. Keď si pustím televíziu a vidím, čo tam politici hovoria, nemôžem to pochopiť. Oni si snáď naozaj myslia, že sme úplne blbí. Na ľade som bol sviňa. Nikomu som nič nedaroval, súperi ma asi nemali veľmi radi," cituje Holíkové slová web Hokej.cz.

Autor: TASR

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.