Do trestného kola šla aj Kuzminová. Slovenskej štafete nevyšiel štart MS

Biatlonisti v úvodnej disciplíne MS v Novom Meste na Morave.
Biatlonisti v úvodnej disciplíne MS v Novom Meste na Morave. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|7. feb 2024 o 18:37

Víťazom sa stala zmiešaná štafeta Francúzska.

MS v biatlone 2024 - Nové Mesto na Morave

Zmišaná štafeta na 4x7,5 km

1.

Francúzsko

Perrot, Fillon Maillet, Braisazová-Bouchetová, Simonová

1:09:24,4 h

(1+9)

2.

Nórsko

T. Bö, J. T. Bö, Knottenová, Tandrevoldová

+ 45,2 s

(0+8)

3.

Švédsko

Samuelsson, Ponsiluoma,, H. Öbergová, E. Öbergová

+ 1:01,7 m

(0+10)

4.

Švajčiarsko

Stalder, Hartweg, Haeckiová-Grossová, Basergová

+ 1:02,9 m

(0+3)

5.

Nemecko

Strelow, Nawrath, Preussová, Voigtová

+ 1:30,9 m

(1+9)

16. 

Slovensko

(Sklenárik, Cesnek, Kuzminová, M. Remeňová)

+ 6:23,5 m

(2+13)

NOVÉ MESTO NA MORAVE. Francúzski biatlonisti ovládli úvodné preteky majstrovstiev sveta v biatlone, ktoré sa konajú v českom Novom Meste na Morave.

Zmiešaná štafeta v zložení Eric Perrot, Quentin Fillon Maillet, Justine Braisazová-Bouchetová a Julia Simonová triumfovala pred Nórskom.

Slovenská štafeta vyštartovala v zložení Tomáš Sklenárik, Damián Cesnek, Anastasia Kuzminová a Mária Remeňová.

Slováci sa trápili na strelnici, kde museli ísť do trestného kola Cesnek aj Kuzminová. Štafeta musela dobíjať dokopy trinásťkrát.

Organizátorov trápili v posledných dňoch počasie. Vysoké teploty, dážď a silný vietor im poriadne sťažili prípravu šampionátu a poveternostné podmienky im neprijali ani v stredu.

Teplota sa vyšplhala tesne pod päť stupňov a išlo sa na mäkkej podložke, keďže v dejisku dosť pršalo. Prvú položku zvládli čisto Nemci, Švajčiar, Nóri a Američania a v tomto poradí sa zoradili aj na trati.

Niklas Hartweg.
Niklas Hartweg. (Autor: TASR/AP)

Darilo sa Sklenárikovi, ktorý potreboval len jeden náhradný náboj a figuroval na 11. mieste. Na druhej musel trikrát nabíjať, ale odovzdal na sľubnom 12. mieste s minútovou stratou na Francúzsko.

Druhý išiel Justus Strelow z Nemecka a za ním Tarjei Bö. Poradie na čele zostalo aj po tretej streľbe, no Cesnek musel ísť na trestné kolo a klesol na 19. priečku už s výraznou stratou.

Kuzminovú poslal na trať až na 21. mieste. Po druhej odovzdávke viedol Nemec Philipp Nawrath tesne pred Quentinom Fillonom Mailletom. Nórski bratia Tarjei a Johannes Thingnes Böovci stratili z tretieho miesta 30 sekúnd.

Na šiestej položke zaváhala Francúzka Justine Braisazová-Bouchetová a musela na trestné. Franziska Preussová udržala prvé miesto a Karoline Offigstad Knottenová sa posunula na 2. priečku, na tretiu sa dostala Lena Häckiová-Grossová, keďže Švajčiari dovtedy potrebovali iba jeden náhradný náboj.

Kuzminová predviedla kvalitný beh, ale nevyhla sa trestnému kolu po ležke a klesla na 22. miesto.

Preussová išla na trestné naopak po stojke, Knottenová udržala prvé miesto pred Häckiovou, no na poslednú výmenu už prišla tesne prvá Braisazová-Bouchetová. Švajčiarky strácali šesť sekúnd a Nórky osem.

Za nimi išli Švédky a Nemky. Kuzminová sa posunula na 19. priečku s mankom 4:18 minúty. Na poslednú ležku dobehla prvá Julia Simonová s malým náskokom pred Ingrid Landmarkovou Tandrevoldovou.

Francúzka predviedla čistú streľbu, Nórka raz zaváhala a nabrala stratu 25 sekúnd. Švédka Elvira Öbergová sa odpútala od Švajčiarky Amy Basergovej.

Mária Remeňová strieľala čisto a priebežne išla 18. Simonová prišla na záverečnú položku s pohodlným náskokom, no aj tak predviedla presnú rýchlopaľbu a prišla si po zlato.

Tandrevoldová jednu chybu rýchlo opravila a pre svoju krajinu získala striebro, na tretie miesto sa dostala Basergová, no s náskokom len 11 sekúnd, ktorý Öbergová v závere stiahla a obsadila tretiu priečku.

Slováci, ktorí v tejto sezóne odbehli na najvyššej úrovni (SP, MS) prvú miešanú štafetu, skončili na 16. mieste, keď Mária Remeňová na poslednom úseku ani raz neminula a do cieľa prišla so stratou 6:23,5 minúty na víťazov. Slováci skončili na 16. priečke aj vlani v Oberhofe.

Nachádzate sa tu:
Domov»Zimné športy»Biatlon»Do trestného kola šla aj Kuzminová. Slovenskej štafete nevyšiel štart MS