Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Zmenil prestupy vo futbale, dnes je odkázaný na sociálne dávky

Jean-Marc Bosman. (Autor: www.soccersouls.com)
SITA|Publikované 16. okt 2014 o 19:25

Jean-Marc Bosman živorí a peniaze žiada od slávnych hráčov. Vďaka nemu môžu futbalisti po skončení zmluvy prestupovať zadarmo.

BRUSEL. Niekdajší belgický futbalista Jean-Marc Bosman, ktorého prípad prelomovo zmenil prestupové pravidlá, žije iba zo sociálnej podpory.

Čoskoro 50-ročný bývalý stredopoliar sa preslávil súdnym prípadom, vďaka ktorému môžu futbalisti z Európskej únie od roku 1995 prestúpiť do iného klubu zadarmo po vypršaní kontraktu.

Muž, ktorý zmenil pomery vo futbale, aktuálne živorí a domnieva sa, že by mu mali prispieť slávni hráči, ktorí z jeho prípadu profitovali.

Bosman nechal vytlačiť množstvo tričiek, ktoré si podľa jeho podnikateľského zámeru mali kupovať futbalisti zarábajúci milióny. Predal však len jedno - synovi svojho právnika.

Po skončení kariéry sa stal obeťou depresie a alkoholizmu. Aktuálne žije na predmestí belgického mesta Liége a jeho mesačný príjem je vďaka sociálnym dávkam 600 eur.

Musel predať dom a auto a minulý rok ho dokonca odsúdili na rok väzenia za napadnutie svojej priateľky, ktorá mu odmietla predať alkohol.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.