Goggiová vyhrala druhý tréning zjazdu. V sobotu môže rozhodnúť o malom glóbuse

Sofia Goggiová.
Sofia Goggiová. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|2. mar 2023 o 12:40

Do strediska sa vrátili preteky žien po dvadsiatich rokoch.

BRATISLAVA. V nórskom stredisku Kvitfjell sa elitné zjazdárky opäť zoznamovali s traťou. V druhom meranom tréningu zjazdu dominovala Sofia Goggiová.

Líderka disciplíny mala pred druhou Corneliou Hütterovou náskok 0,81 sekundy. Tretia Mirjam Puchnerová strácala už sekundu.

Talianke nevyšiel prvý tréning, keď skončila až na šestnástom mieste. Víťazstvom si však spravila chuť na sobotňajšie preteky.

Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová, ktorá triumfovala v prvom tréningu, skončila na ôsmom mieste (+1,27).

O víťazke malého glóbusu je už takmer rozhodnuté. Do konca sezóny ostávajú iba dvoje preteky a Goggiová má na Ilku Štuhecovú náskok 179 bodov.

Na programe je dvakrát super-G a jeden zjazd.

Slovenská reprezentantka Petra Vlhová sa cez víkend v Nórsku nepredstaví a bude sa pripravovať na ďalšie podujatie vo švédskom Aare.

Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Goggiová vyhrala druhý tréning zjazdu. V sobotu môže rozhodnúť o malom glóbuse