Sobota, 19. júna, 2021Meniny má Alfréd

Ženy v Trenčíne, muži v P. Bystrici

Sportnet|17. mar 2006 o 00:00

BRATISLAVA - Slovenské hádzanárske reprezentácie mužov a žien už poznajú dejiská zápasov II. fázy kvalifikácie o postup na nadchádzajúce vrcholné podujatia. Slovenky sa o účasť na ME 2006 vo Švédsku (7. - 17. 12. 2006) stretnú v play off s Ukrajinou ...

BRATISLAVA - Slovenské hádzanárske reprezentácie mužov a žien už poznajú dejiská zápasov II. fázy kvalifikácie o postup na nadchádzajúce vrcholné podujatia. Slovenky sa o účasť na ME 2006 vo Švédsku (7. - 17. 12. 2006) stretnú v play off s Ukrajinou najskôr v nedeľu 28. mája o 15.00 h SELČ v Kyjeve, odveta je v priamom prenose STV naplánovaná na sobotu 3. júna o 17.00 h v Trenčíne.

"Slovenská televízia nám ponúkla tento termín. My sa ešte budeme snažiť posunúť začiatok domácej odvety o polhodinu na neskorší čas. Kvalifikačný duel žien chcela zorganizovať aj Šaľa a pôvodne sa uvažovalo, že dejiskami budú Michalovce a Užhorod. Keďže Ukrajinci uprednostnili Kyjev, my sme sa rozhodli pre Trenčín," informoval prezident Slovenského zväzu hádzanej (SZH) Pavol Derfényi.

Slováci budú o postup na MS 2007 v Nemecku (21. 1. - 4. 2. 2007) bojovať v II. fáze kvalifikácie proti Maďarsku. Najprv sa predstavia v domácom prostredí v Považskej Bystrici. "STV nám zatiaľ na sobotu 10. júna ponúkla na prenosy z futbalových majstrovstiev sveta len čas o 13.00 h, čo nám nevyhovuje. Je to príliš skoro. Ešte sa však rokuje, čakáme na odpoveď s návrhom začiatku prenosu, keby sa duel uskutočnil v nedeľu 11. júna. Ak sa s televíziou nedohodneme, bude sa hrať v sobotu o 18.00 h, i keď bez kamier. Do výberového konania sa prihlásili aj Nové Zámky, ale celkovo vyhovujúcejšie podmienky prezentovali Považania," vysvetlil šéf SZH.

Odveta v maďarskom meste Szombathely je na programe v sobotu 17. júna o 18.00 h. Ďalšou zaujímavou správou je na záver mája naplánovaná oficiálna návšteva prezidenta Medzinárodnej hádzanárskej federácie (IHF) Hassana Mustafu, ktorý by sa mal okrem predstaviteľov SZH stretnúť aj so zástupcami Slovenského olympijského výboru i Ministerstva školstva SR.

"Je to pre nás pocta a zároveň potvrdenie dobrej práce slovenskej diplomacie. Egyptský šéf IHF by mal pricestovať 29. mája a na Slovensku zotrvá do 31. mája," dodal P. Derfényi. (sita)

Súvisiace články