Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Ženy ŠKP Bratislava do Ankary za postupom

SITA|Publikované 4. sep 2008 o 11:14

BRATISLAVA 4. septembra (SITA) - ŠKP Bratislava ako prvý z pätice slovenských zástupcov vstúpi do nového ročníka európskych pohárových súťaží. Zverenky trénerky Štefana Katušáka sa od piatka do nedele ...

BRATISLAVA 4. septembra (SITA) - ŠKP Bratislava ako prvý z pätice slovenských zástupcov vstúpi do nového ročníka európskych pohárových súťaží. Zverenky trénerky Štefana Katušáka sa od piatka do nedele (5. - 7. 9.) predstavia v tureckej Ankare, kde odohrajú turnaj A-skupiny I. kvalifikačnej fázy Ligy majstrov za účasti talianskeho HC Sassari, švajčiarskeho LC Brühl a domáceho Milli Piyango SK. "Samozrejme, ideme tam s cieľom postúpiť. Najviac informácií máme o Švajčiarkach, podarilo sa nám získať záznamy ich duelov z domáceho play off. Talianky a Turkyne nepoznáme. Napriek chýbajúcim poznatkom o súperoch urobíme všetko pre to, aby sme si vybojovali účasť v II. fáze," poznamenal kouč slovenského šampióna Š. Katušák. V Ankare sa bude bojovať o dve miestenky.

Víťaz A-skupiny, v ktorej sa predstaví aj ŠKP, bude pokračovať v druhej kvalifikačnej fáze v 2. skupine s nórskym Byasenom HE, Dinamom Volgograd a francúzskym Metz Handball. Druhý tím A-skupiny nastúpi v dňoch 3. až 5. októbra v 3. skupine II. fázy proti dánskemu družstvu Ikast-Bording, rumunskému Rulmentulu Urban Brašov a poľskému SPR SAFO Lublin. Do hlavnej súťaže Ligy majstrov, ktorá má už istých 12 účastníkov, postúpia iba štyria víťazi finálovej časti kvalifikácie. Družstvá, ktoré neúspešne zasiahnu v ženskej Lige majstrov do kvalifikácie, budú pokračovať v Pohári EHF.

Bratislavský klub si pred premiérou v najprestížnejšej európskej pohárovej súťaži zmeral sily v predohrávke 1. kola interligy (WHIL) s českým vicemajstrom HC Britterm Veselí nad Moravou, ktorého v domácom prostredí zdolal 28:23. "Všetko je v poriadku, našťastie nikto sa nezranil," dodala manažérka ŠKP Renáta Tarhaiová. Do Turecka odcestoval 16-členný káder: M. Sůkalová, Vaverková, Podhradská - Cicmanová, Štetáková, S. Kochanová-Farkašová, Z. Janšáková, H. Janšáková, Porubská, M. Školková, Beňušková, Madarová, Bachratá, Szöllösiová, Styková, Súkenníková.

Kvalifikácia Ligy majstrov v hádzanej žien 2008/2009:

I. fáza (5. - 7. septembra 2008):

A-skupina (dejisko Ankara): ŠKP Bratislava (SR), Milli Piyango SK (Tur.), HC Sassari (Tal.), LC Brühl Handball (Švajč.)

B-skupina (Niš): AC Ormi-Loux Patras (Gréc.), Madeira Andebol SAD (Portug.), HC Naisa Niš (Srb.), VOC Amsterdam (Hol.)

Program A-skupiny:

piatok 5. 9.: 13.30 h SELČ ŠKP Bratislava - HC Sassari (Tal.), 16.00 Milli Piyango SK (Tur.) - LC Brühl Handball (Švajč.)

sobota 6. 9.: 13.30 LC Brühl Handball (Švajč.) - ŠKP Bratislava, 16.00 HC Sassari (Tal.) - Milli Piyango SK (Tur.)

nedeľa 7. 9.: 13.30 HC Sassari (Tal.) - LC Brühl Handball (Švajč.), 16.00 ŠKP Bratislava - Milli Piyango SK (Tur.)

II. fáza (3. - 5. októbra 2008):

1. skupina: S.D. Itxako (Šp.), HC Lipsko (Nem.), Podravka Vegeta Koprivnica (Chorv.), víťaz B-skupiny

2. skupina: Byasen HE (Nór.), HC Dinamo Volgograd (Rus.), Metz Handball (Fr.), víťaz A-skupiny

3. skupina: Ikast-Bording EH (Dán.), C.S. Rulmentul-Urban Brašov (Rum.), SPR Safo Lublin (Poľ.), 2. tím A-skupiny

4. skupina: Dunaferr NK (Maď.), FCK Handbold A/S (Dán.), HC Motor Záporožie (Ukr.), 2. tím B-skupiny

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.