Zach Hyman podpísal sedemročný kontrakt v Edmontone Oilers

Oh My Hockey|28. júl 2021 o 16:21

Šuškalo sa o tom už niekoľko týždňov, dnes to môžeme definitívne potvrdiť. Zach Hyman sa ako neobmedzene voľný hráč sťahuje z Toronta Maple Leafs do Edmontonu Oilers. Podpísal tu dlhodobý sedemročný kontrakt.

29-ročný kanadský forvard vďaka nemu bude zarábať v priemere 5,5 mil. dolárov ročne do konca sezóny 2027/28. Najvyššiu čiastku zoberie v ročníku 2024/25, konkrétne 7,7 mil. dolárov. Pôjde o výrazné zvýšenie platu, minulá zmluva mu ročne zaručovala 2,25 mil. dolárov.

Kontrakt zahŕňa niekoľko podpisových bonusov. Počas prvých piatich sezón má Hyman plnú klauzulu o nevymeniteľnosti, počas posledných dvoch si vyberá 10 klubov, kam môže byť vymenený.

Hyman odohral v poslednom ročníku v drese Toronta Maple Leafs 43 stretnutí so ziskom 33 (15+18) bodov. Bol zároveň asistentom kapitána. Hoci ho draftovali Florida Panthers z piateho kola draftu 2010, nikdy nehral v inom ako torontskom drese.

Hyman síce podpísal ako voľný hráč, avšak Oilers sa ho pokúšali získať už skôr skrz trejd. Kyle Dubas si však zaňho pýtal priveľa - druhé kolo draftu.

Nachádzate sa tu: